Skip to content Skip to footer

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną?

Wraz z upływem czasu zwykle dodajemy do swojego CV nowe informacje, które nie zawsze jednak okazują się być istotne z punktu widzenia procesu rekrutacji na wybrane stanowisko. Z tego powodu może ono się po prostu wydać dla rekrutującego czymś niegodnym uwagi. Jeśli nie potrafimy się odpowiednio zaprezentować, a dokładniej dopasować swoich kwalifikacji do wymagań na dane stanowisko, to można zasypywać firmy dziesiątkami aplikacji, a i tak nie ma co liczyć na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. w celu uniknięcia takiej niekorzystnej sytuacji, coraz częściej wybór pada na profesjonalne CV. Czy rzeczywiście warto?

Czy warto posiadać profesjonalne CV?

Jako, że bezrobocie nadal jest spore, czyli konkurentów na interesujące nas stanowisko nie brakuje, to koniecznością stało się wyróżnienie się spośród sterty innych aplikacji. Profesjonalne CV powinno być nie tylko przyjemne dla oka, ale także wyróżniać się oryginalnością. Oczywiście nadmierna krzykliwość nie jest wskazana. Poprawnie napisane dokumenty aplikacyjne, które przyciągają wzrok to gwarancja sukcesu oraz przepustka do dalszego etapu rekrutacji, czyli zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Określ odbiorcę swojego CV

Zanim wyślemy CV do jakiejś firmy, należy określić, kto jest docelowym odbiorcą. Niektórzy preferują tradycyjne wersje, ale większość rekruterów stawia na nieszablonowe rozwiązania, czyli profesjonalne CV. To czy warto zdecydować się na bardziej kreatywne CV zależy od tego, jaką specyfikę ma stanowisko, na które aplikujemy. Inaczej będzie bowiem wyglądać CV wysyłane na stanowisko księgowego, a inaczej na stanowisko grafika. Oba wzory zobaczysz na stronie https://kreatorzykariery.pl/profesjonalne-cv-opis z profesjonalnymi CV.

Profesjonalne CV a system do śledzenia aplikacji

Coraz większa liczba firm stawia na programy do śledzenia aplikacji, dlatego też niezwykle istotne okazuje się wpisywanie do swojego CV odpowiednich słów kluczowych. W profesjonalnym CV słowa kluczowe są zamieszczone w sposób przejrzysty i czytelny, dzięki czemu zwiększają się nasze szanse na zaproszenie właśnie nas do kolejnego etapu rekrutacyjnego. Jeśli system nie wyłapie słów kluczowych w naszym CV, to aplikacja zostaje automatycznie odrzucona przez osobę rekrutującą.