Skip to content Skip to footer

Złom metali szlachetnych – gdzie sprzedać, aby nie stracić

W wielu domach można znaleźć złom metali szlachetnych, choć zazwyczaj nie nazywa się w ten sposób zniszczonej biżuterii, pierścionków bez oczek czy kolczyków, które kiedyś stanowiły parę. Faktem jest, że srebrna i złota biżuteria, której naprawa może być bardzo droga, może być sprzedana, a jej posiadacz może w ten sposób uzyskać dodatkowe środki pieniężne.

Gdzie sprzedać stacjonarnie


Złom metali szlachetnych można sprzedawać lokalnie, korzystając z oferty, jaką kierują do klientów salony jubilerskie czy punkty, bardzo często zlokalizowane przy lombardach. Takie rozwiązanie, choć wygodne, bo wycena złomu następuje na miejscu, podobnie jak wypłata środków, może nie być najkorzystniejsze pod względem finansowym, ma również dodatkowe ograniczenia. Stacjonarne salony najchętniej skupują biżuterię złotą, ewentualnie platynową, mogą być również zainteresowane skupem sztabek złota. Jedna oferowane przez nie cena, zwłaszcza w przypadku salonów przy lombardach, nie zawsze jest korzystna dla sprzedającego. Z tego powodu warto porównywać oferty salonów jubilerskich stacjonarnych oraz oferty firm skupujących złom metali szlachetnych, które skupują taki złom online.

Kto skupuje złom metali szlachetnych online


Online metale szlachetne skupują mennice oraz firmy przetwarzające metale szlachetne i rzadkie. Oferta skupu metali szlachetnych w przypadku mennic obejmuje nie tylko złom metali szlachetnych, ale również przedmioty użytkowe, sztabki złota, także o bardzo niskiej próbie, czy też monety kolekcjonerskie. Z kolei firmy zajmujące się przetwórstwem metali nastawione są przede wszystkim na rodzaj metalu, mniej istotna jest dla nich forma, w jakiej metale szlachetne są dostępne. W takich firmach skupuje się złoto, srebro i platynę oraz metale mniej pospolite, jak np. pallad. W obydwu przypadkach sprzedający może wstępnie oszacować cenę, jaką otrzyma przy sprzedaży wybranych metali. Taka wycena jest dokonywana na podstawie informacji, podanych przez sprzedającego, jednak nie jest wiążąca do czasu przekazania metali szlachetnych specjalistom do wyceny.
Sprawdź ceny metali szlachetnych http://www.stellmet.pl/oferta,6,zlom_metali_szlachetnych_i_rzadkich i lokalizację złomowiska.