Skip to content Skip to footer

Wyświetlacze alfanumeryczne LCD

Trudno sobie wyobrazić, aby we współczesnym świecie brakowało technologii, która ma za zadanie ułatwiać obsługę rządzeń. Dlatego też powstała technologia wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Jest powszechnie stosowana w wielu sprzętach codziennego użytku. Wyświetlacz LCD graficzny można znaleźć niemal na każdym kroku, w niezliczonej ilości maszyn i sprzętów.

Co potrafi wyświetlacz LCD?

Dzięki zastosowaniu wyświetlaczy graficznych LCD, w łatwy i czytelny sposób można umieścić sporo informacji potrzebnych odbiorcy urządzenia. Na wyświetlaczu można przedstawiać litery oraz cyfry, dlatego często nazywa się je wyświetlaczami alfanumerycznymi.Nie tylko litery i cyfry mogą być obiektami widocznymi na ekranach LCD. Wyświetlacz LCD graficzny może też eksponować znaki specjalne czy nawet animacje. Takie rozwiązanie pozwala lepiej dopasować treść do wymagań użytkownika, np. wstawić logo czy ruchomą instrukcję.Wyświetlacze LCD znacząco poprawiają komfort użytkowników sprzętu elektronicznego. Informacje zawarte na ekranie wyświetlacza ułatwiają obsługę i pozwalają kontrolować procesy zachodzące w pracy urządzenia.

Jaki wyświetlacz LCD wybrać?

Wiele czynników wpływać może na decyzje o wyborze wyświetlacza LCD. Jedną z determinujących wytycznych jest wielkość wyświetlacza. Rozmiar warunkuje ilość treści, jaką można eksponować na ekranie. Bardzo popularne są wyświetlacze 5×7, 5×8, a bardzo zaawansowane urządzenia mogą zostać wyposażone w wyświetlacze 4×16 lub nawet 4×20.Decydując się na zakup wyświetlacza, warto sprawdzić jakość wykonania. Znaki na ekranie powinny być wyraźne i czytelne. Wysoka jakość gwarantuje długą żywotność i bezawaryjność wyświetlacza.

Gdzie stosuje się wyświetlacze LCD?

Zastosowań wyświetlaczy jest na prawdę mnóstwo. Wielu producentów umieszcza wyświetlacz LCD graficzny w panelu sterującym urządzeń, np. w AGD, klimatyzatorach czy parkomatach i biletomatach. Większość maszyn sprzedających produkty w systemie vendingowym, również zaopatrzonych jest w ekrany graficzne LCD.Wyświetlacz LCD graficzny idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest czytelna i estetyczna informacja. Taki sposób wyświetlania treści jest pozytywnie odbierany przez użytkowników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.