Skip to content Skip to footer

Trendy w aranżacji łazienki

Do niedawna łazienka spełniała w mieszkaniu wyłącznie użytkową funkcję. Ostatnimi czasy jednak obserwujemy swego rodzaju transformację toalety w pokój kąpielowy. Projektanci prześcigają się w pomysłach na aranżację tegoż pomieszczenia, w związku z tym sklepy z kabinami prysznicowymi muszą stale podążać za najnowszymi sanitarnymi trendami.

Jak modnie wykończyć łazienkę ?

Jeśli gościmy w ubikacji, od podłogi do samego sufitu wyłożonej kafelkami, to możemy stwierdzić, że z dużym prawdopodobieństwem nie była ona od lat odwiedzana przez ekipę remontową. Obecnie bowiem odchodzi się już od autonomii płytek na rzecz fuzji różnych materiałów. W łazienkach spotykamy teraz zarówno ceramikę, jak i drewno, czy nawet stal, a połączenia różnych struktur i gradientów to dominujący trend kilku ostatnich sezonów.

Czasami mniej znaczy więcej…

W projektach łazienek nie przemija także moda na minimalizm. Wnętrze pokryte szarym betonem architektonicznym, oświetlone chłodnymi żarówkami w loftowymi stylu, z celowo wyeksponowanymi elementami instalacji, to jedna z chętniej wybieranych ostatnimi czasy aranżacji. Ta z pozoru surowa stylistka, dzięki zastosowaniu wysokojakościowych materiałów nabiera luksusowego charakteru.

Jak wyposażyć łazienkę?

W ostatnich latach ogromnym zmianom uległ nie tylko styl wykończenia pomieszczeń, ale także meble przeszły designerską rewolucję. Lakierowane, masywne szafki pod umywalkę na dobre ustąpiły miejsca minimalistycznym, drewnianym półkom, a Sklepy z kabinami prysznicowymi sukcesywnie wycofują mleczne, plastikowe brodziki na rzecz ich prostych, szklanych odpowiedników. Warto zauważyć, że również producenci sprzętów łazienkowych dopasowują design swoich wyrobów do aktualnych trendów. Dziś nawet pralka może wyglądać efektownie i stanowić dekorację.

Wygląda na to, że, czasy, kiedy jedynym elementem dekoracyjnym łazienki był niewielki, plastikowy odświeżacz powietrza przyklejony na zielonych kafelkach, bezpowrotnie minęły. Dziś sklepy z kabinami prysznicowymi i innymi sanitariatami to istne galerie designu, a to dlatego, że nareszcie toaleta stała się pomieszczeniem równie istotnym, jak salon, czy kuchnia i także zasługuje na wysoką jakość wykończenia, wyposażenia i dekoracje.