Skip to content Skip to footer

Wybór dobrego mopa przemysłowego

Dobry mop przemysłowy znaczy naprawdę więcej, niż nam się po prostu wydaje. Nie tylko dzięki niemu można skutecznie i łatwo zadbać o czystość. Ponadto warto, by naszym pracownikom ułatwić ich ciężką pracę.

Zalety dobrego mopa przemysłowego

Najczęściej nasze myślenie jest takie – po co wydawać na jakiś lepszy sprzęt sprzątający, skoro musimy kupić komputery i inne urządzenia? Generalnie jest to myślenie zrozumiałe, niemniej warto zastanowić się, jakie korzyści przyniesie nam zakup dobrego mopa przemysłowego. Otóż nasza ekipa techniczna będzie ba pewno bardziej zadowolona, łatwiej im będzie sprzątać i chętniej to będą robić. Dzięki temu w naszym biurze będzie naprawdę czysto, co z kolei zyska aprobatę naszych klientów. Warto zatem mieć dobre mopy przemysłowe? Na pewno tak! Tylko czym charakteryzują się dobrej jakości mopy profesjonalne?

1) Regulowana wysokość rączki

Przede wszystkim będą one mieć regulowaną wysokość kija. Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować sprzęt do swojej wysokości. Zredukujemy tym samym ilość zwolnień L4 z powodu problemów z kręgosłupem i innymi stawami. To będzie na pewno duże udogodnienie.

2) Rodzaje mopa profesjonalnego

Teraz warto zaznaczyć, że są różne rodzaje mopów profesjonalnych. Pierwsze i najbardziej popularne to mopy sznurkowe, które doskonale chłoną wszelką wilgoć i wodę, niemniej jednak trudno je wycisnąć. Następnie mamy mopy paskowe, które doskonale nadają się do zwykłych podłóg, na których problemem jest nie tyle błoto, czy woda, lecz codzienne zabrudzenia, papierki itp. Ten rodzaj mopa dociera też do najskrytszych zakamarków. Dalej możemy jeszcze wyróżnić mopy przemysłowe paskowe. Te z kolei doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju paneli czy parkietów. Ponadto ich wymienne końcówki umożliwiają pranie ich.

Które mopy są najlepsze? Otóż na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Używając bowiem obrazowego porównania mopy profesjonalne paskowe byłyby w szkole najlepsze do sali gimnastycznej, płaskie do korytarzy, a sznurkowe do szatni.

3) Rodzaj włókna i firma

Warto natomiast zastanowić się nad rodzajem włókien. To ono decyduje w dużej mierze o tym, czy dane mopy przemysłowe będą naprawdę dobre. Oczywiście za jeden z najlepszych włókien uznaje się mikrofibrę, która łatwo schnie, szybko można ją oczyścić. Warto także spojrzeć na firmę od naszych mopów. Nie musi to być jedna z najbardziej znanych, ale dobrze by było, gdyby miała pozytywne opinie w internecie.