Skip to content Skip to footer

Jakie informacje są dostępne na portalu łowieckim?

Portal łowiecki jest aktywną stroną internetową, gdzie zamieszczane są różne informacje ważne dla leśników, myśliwych oraz wszystkich osób, które są zainteresowane sprawami związanymi z lasem, leśną gospodarką, ale także edukacją przyrodniczą oraz ciekawostkami życia roślin i zwierząt dziko żyjących.

Jakie informacje istotne dla zawodów związanych z gospodarką leśną można uzyskać z portalu łowieckiego?

Portal łowiecki jest najlepszym miejscem, skąd można dowiedzieć się o wszystkich przepisach prawa łowieckiego oraz związanego z szeroko pojętą gospodarką zasobami leśnymi. Na bieżąco uwzględniane są wprowadzane zmiany oraz interpretacje, przydatne dla osób pracujących na stanowiskach w zarządzaniu leśnymi dobrami oraz odbudową stanu terenów zielonych.

Na tej stronie internetowej umieszczane są istotne przepisy, wymagania oraz prawa, jakie są przeznaczone dla dużej rzeszy myśliwych, którzy muszą ściśle się do nich stosować. Określane są terminy rozpoczęcia i zakończenia sezonu łowieckiego, okresy ochronne dla zwierzyny łownej oraz wiele innych przydatnych informacji.

Istotną częścią portalu są na bieżąco aktualizowane dane na tematy związane z zarządem Polskiego Związku Łowieckiego, zmianami w statucie organizacji, a także wszystkimi korektami, które mają wpływ na osoby zrzeszone w związku łowickim.

Jakie dodatkowe sprawy są poruszane na portalu łowieckim?

Przede wszystkim są to ogłoszenia łowieckie, które każdy z zainteresowanych może zamieścić, a także poprzez portal nawiązać kontakt z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach. Ogłoszenia łowieckie są podzielone na kilka podstawowych działów, które są tematycznie związane z danym zapotrzebowaniem korzystających z portalu.

W ogłoszeniach łowieckich znaczącą rolę odgrywają anonse dotyczące sprzedaży, zamiany lub kupna różnego rodzaju akcesoriów myśliwskich, takich, jak broń, osprzęt przydatny podczas polowań, pojazdy przystosowane do jazdy w trudnym leśnym terenie oraz wiele innych przedmiotów potrzebnych leśnikowi i myśliwemu.

Ważnym elementem portalu łowieckiego jest dział kynologiczny, gdzie można znaleźć doskonałe rasy psów myśliwskich po pracujących rodzicach. Zapotrzebowanie na cięte gończe polskie, ogary, posokowce czy jamniki podczas polowań jest bardzo duże.

W dodatkowym dziale portalu zamieszczane są ciekawostki przyrodnicze, przepisy kulinarne oraz ogłaszane są świetne konkursy z wiedzy o lesie i zwierzętach dla dzieci.