Skip to content Skip to footer

W Sandomierzu

Sandomierz jest jednym z chętniej odwiedzanych polskich miast. Popularności z pewnością temu miejscu o niebanalnym uroku dodał serial „Ojciec Mateusz”, gdzie toczy się jego akcja.

Także miłośnicy kina, co roku ściągają do Sandomierza na festiwal Filmów Niezwykłych. Można tutaj również nacieszyć oczy wspaniałymi pejzażami oraz różnorodnymi dworkami.

Gdzie przenocować?

Wyjazd do Sandomierza wiąże się z kwestią wyboru jak najbardziej komfortowego miejsca noclegowego. Strona grillsolo.pl oferuje pokoje do wynajęcia dla przyjezdnych. Można wybrać miejscówkę dla jednej, dwóch, trzech lub czterech osób. Unikatowa estetyka oraz dużo przestrzeni idealnie pasują do wygodnego wypoczynku. Każdy klient otrzyma ręcznik, suszarkę do włosów, mydło, czy szampon.

Noclegi Grill solo dbają także o bezpieczeństwo turystów. Każda miejscówka wyposażona jest w parking z monitoringiem, co sprawia, że przyjezdni, którzy wybrali się do Sandomierza samochodem, mogą zaparkować tutaj bez większych obaw.

Grill solo daje także możliwości dla rodzin z dziećmi – znajduje się tutaj bogato zorganizowany plac zabaw, czy też miejsce do grillowania. Na stronie grillsolo.pl jest możliwość obejrzenia zdjęć poszczególnych pokoi.

Położenie Grill solo

Olbrzymią zaletą miejsc noclegowych Grill Solo, jest ich niedaleka odległość w stosunku do serca miasta i pięknych atrakcji naturalnych przyrody.

Lokale Grill Solo są położone między Wąwozem Królowej Jadwigi a Wzgórzem Salve Regina. W pobliżu znajdują się także Zamek Królewski, Brama Opatowska, czy Starówka. Dzięki temu zwiedzanie będzie znacznie prostsze, niż się wydaje.

Atrakcje Sandomierza

Warto więc nieco przybliżyć miejsca w okolicach, których Grill Solo się znajduje. Wąwóz Królowej Jadwigi to wąwóz lessowy, położony w południowo-zachodniej części Sandomierza o maksymalnej wysokości 10 kilometrów. W 2017 roku został wpisany na listę pomników historii.

Na wzgórzu Salve Regina natomiast znajduje się płaskorzeźba Matki Boskiej będąca pamiątką po Konfederacji Barskiej.

Atrakcjami Sandomierza są też zabytkowe miejsca.

Brama Opatowska ma spore znaczenie dla polskiej historii. Została ufundowana przez króla Kazimierza Wielkiego jako mury obronne. Tam m.in. gościło Powstanie Styczniowe.

Na Starówce, której panoramę można dostrzec z Gór Pieprzowych, wrażenie robią zabytkowe kamienice wokół rynku. Miejscem często odwiedzanym jest również gotycki ratusz.

Zamek Królewski w Sandomierzu pochodzi z XIV wieku i podobnie jak Brama Opatowska został ufundowany przez Kazimierza Wielkiego.