Skip to content Skip to footer

Trofeum jak małe dzieło sztuki

Każdy sportowiec, który w staje w szranki ze swoimi słabościami zasługuje na nagrodę. Podium i zwycięskie laury zarezerwowane są dla najlepszych. Nie oznacza to jednak, że pozostali amatorzy aktywnie przeżywanych sportowych emocji nie mogą liczyć na satysfakcję potwierdzoną trofeum.

Nagroda dla każdego

Trofeum sportowe ma w swoich zbiorach każdy biegacz, który wziął udział w rywalizacji na długim dystansie i ją ukończył. Pamiątkowy medal wręczany po przekroczeniu linii mety jest uwieńczeniem walki z sobą samym i własnymi słabościami, jaką zawodnik stoczył na trasie.Pamiątka w formie medalu przypomni po latach każdy z przebiegniętych w tym dniu kilometrów. Zapaleni biegacze do takich wspomnień wracają często. Jeśli mają w gronie swoich znajomych kogoś, kto podziela ich pasje, wymieniają się doświadczeniami komentując kolejne zdobycze kolegi.Większość medali upamiętniających wydarzenia biegowe jest unikatowym gadżetem. Wypuszcza się ich limitowaną edycję i jest tylko jedna, jedyna okazja by go zdobyć. Nawet, jeśli zawody mają charakter wydarzenia cyklicznego, kolejna edycja będzie miała medal różniący się od poprzednich.

Unikatowe dzieło sztuki

Medale dla wielu sportowców to nie tylko unikatowy gadżet. Wśród nich zdarzają się egzemplarze, które można nazwać małymi dziełami sztuki. Swoim kształtem odbiegają one od tradycyjnej formy krążka. Są trójwymiarowe i często nawiązują wzorem do miejsca, w którym odbywają się zawody lub dyscypliny sportowej, której dotyczy dana rywalizacja.Organizatorzy zawodów mają świadomość, jaką wartość dla uczestników mają wszelkie trofea sportowe. Dlatego duża wagę przykładają do tego, jak będą one wyglądały. Zdarza się, że przy zaprojektowaniu statuetki lub medalu współpracują z osobami cenionymi w świecie sztuki. Niebanalny wygląd połączony z trudem, jaki sportowiec włożył w ich zdobycie składają się na wartość, jaką ma dane trofeum.

Puchary dla najlepszych

O ile z medalu cieszyć się będzie każdy maratończyk, który upora się z trasą i szczęśliwie dotrze do mety, o tyle dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach organizatorzy zmagań przygotowują puchary i statuetki. Takie trofea sportowe opatrzone są z okazjonalną tabliczką informującą o tym, jaki sukces osiągnęła dana osoba.

Trofea sportowe zamówisz na Pucharowo.pl