Skip to content Skip to footer

Jak odpowiednio wybrać skórzane sandały?

Lato to czas, kiedy piękna, ciepła pogoda i długie dni zachęcają nas do spacerów i spędzania czasu na zewnątrz. To również czas kiedy powinniśmy lepiej zadbać o nasze stopy i zafundować im przewiewne, ale wygodne obuwie, które ich nie zmęczy. Dla Pań idealnym wyborem są sandały damskie skórzane. Ale które wybrać skoro skóra skórze nierówna?

Skóra sztuczna vs. naturalna

Oczywiście pierwszą decyzją jaką musimy podjąć wybierając skórzane sandały jest rodzaj skóry, z jakiej są wykonane. Nie każda skóra sztuczna, czyli tzw. ekologiczna jest zła. W przypadku wyboru skóry ekologicznej należy na pewno zwrócić uwagę na to, gdzie taka skóra została wyprodukowana oraz przede wszystkim, jakie ma właściwości. To ważne, bo w butach o złej jakości sztucznej skóry nasze stopy mogą się „ugotować”.Jeśli natomiast chodzi o skórę naturalną to tutaj najistotniejsze jest, by zwrócić uwagę na to jak dbać o taki materiał. Co do zasady będzie on droższy, jednak o wysokiej jakości.

Komfort i higiena, czyli wkładka, podszewka i wyściółka

Choć sandały damskie skórzane z definicji są dosyć przewiewne nie oznacza to, że w upalne dni nasze stopy nie mogą się spocić. Dlatego tak ważne jest by wybierając obuwie zadbać o ich higienę oraz komfort noszenia. Odpowiednią higienę zapewnią nam dobrej jakości wkładki, które powinny być zabezpieczone antybakteryjnie, by w razie potrzeby zapobiegać rozwojowi jakichkolwiek bakterii. Jednocześnie powinniśmy zadbać o to, by takie wkładki były miękkie, co zwiększyło by nasz komfort. Podobnie sprawa ma się z podszewką i wyściółką – powinny być jak najwyższej jakości i być miękkie, bo to one wpływają na wygodę stóp.

Trwałość, czyli podeszwa

Oprócz wymienionych wcześniej kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając skórzane sandały istotna jest także podeszwa. To ona bowiem, zaraz obok odpowiedniej pielęgnacji, zapewni nam trwałość obuwia. Oczywiście w przypadku sandałów damskich wszystko zależy od tego, czy wybierzemy sandały płaskie, na szpilce, słupku, czy na koturnie. Niezależnie od rodzaju obuwia skórzanego należy zwrócić uwagę, czy podeszwa nie jest zbyt twarda, wtedy but jest mniej wygodny, ale jednocześnie bardziej trwały. Musimy więc przed zakupami określić w jakich sytuacjach będą najczęściej służyły nam sandały.

Sandały damskie skórzane znajdziesz na noevision.pl