Skip to content Skip to footer

Skup monet i złota – gdzie znaleźć nabywców

Posiadacz monet zwykle kieruje się do sklepu numizmatycznego, który oferuje mu skup monet po sobie tylko znanych kursach. Może on zawsze skorzystać z aukcji internetowych, które być może dają szansę na wyższe zyski ze sprzedaży, ale jednocześnie wydłużają proces finalizacji sprzedaży w czasie. Pozostaje zatem skorzystanie ze stacjonarnych lub wysyłkowych sklepów, które zajmują się skupem monet, złota i srebra.

Gdzie szukać korzystnych ofert skupu monet i złota?


Skup złota Warszawa, podobnie jak i inne duże miasta, łączy zwykle z lombardami i salonami jubilerskimi. To właśnie tam klienci mogą sprzedawać złotą biżuterię czy złom, za które od ręki dostaną gotówkę. W wybranych salonach jubilerskich dostępny jest również skup srebra, przy czym salony jubilerskie mogą ograniczać swoją ofertę do skupu biżuterii, także zniszczonej. W obydwu przypadkach klienci z góry znają cenę za 1 gram sprzedawanego złomu biżuteryjnego, w większości przypadków nie mogą również negocjować stawki nawet jeśli posiadają większą ilość złota czy srebra. Korzystniejsze stawki za metale szlachetne można znaleźć w ofercie internetowych sklepów skupujących metale szlachetne. Takie sklepy oferują również wysyłkową sprzedaż metali.

Skup monet – online czy w stacjonarnym sklepie


Także skup monet może się odbywać z wykorzystaniem sklepu internetowego. Jednak o wiele więcej możliwości dają stacjonarne sklepy numizmatyczne, które skupują nie tylko monety kolekcjonerskie czy wykonane ze złota i srebra, ale również monety i banknoty używane za czasów PRL czy pochodzące z innych krajów. Cena w przypadku skupu monet może zależeć od nakładu banknotów czy ich stanu, w przypadku monet o ich cenie decyduje także zainteresowanie nabywców. Stacjonarne sklepy bardzo często łączą w sobie kilka funkcji, w szczególności są sklepami numizmatycznymi, w których transakcje finalizowane są także online, jak i sklepami, w których zakup monet i innych drogocennych akcesoriów może się odbywać na drodze przeprowadzanych aukcji.

Najlepsze sklepy numizmatyczne takie jak http://www.coinart.pl/skup.php skupują nie tylko monety, ale również medale czy inne przedmioty wartościowe, wykonane z metali szlachetnych. Ich oferta jest dostosowana do potrzeb klientów, którzy decydują o formie zapłaty, wybierając gotówkę lub przelew bankowy. Transakcje w sklepach potwierdzane są wystawieniem rachunku lub faktury, dodatkowo sklep może również przejąć na siebie konieczność rozliczenia transakcji względem Urzędu Skarbowego. Wybrane sklepy oferują także sprzedaż komisową, która jest korzystną formą sprzedaży w przypadku rzadkich przedmiotów.