Skip to content Skip to footer

Skrzynie na owoce – niezbędnik każdego sadownika

Jesień to czas, kiedy w sadach praca wre. Owocują drzewa, a sadownicy przygotowują się do zbioru letnich plonów. Warto już wcześniej się rozejrzeć się za odpowiednimi pojemnikami, w których zrywane owoce będą gromadzone, a później transportowane i magazynowane. Sadownicy nie mogą w tym temacie narzekać. Skrzynki sadownicze dostępne są w wielu rozmiarach, pojemnościach i kolorach, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Oferta jest naprawdę bardzo bogata.

Przydatne akcesoria dla sadowników

Przy zbiorach bardzo przydają się takie akcesoria jak drabiny, sanki sadownicze, odpowiedni strój, rękawice. Równie ważne są Skrzynie na owoce, a może nawet najważniejsze. Bo wyobraźmy sobie zbiory bez posiadania odpowiednich pojemników. Gdzie byłyby wrzucane zerwane z gałęzi owoce? Do fartuszka? To musiałyby być naprawdę pojemne i przewiewne fartuchy! Skrzynie są idealne do przechowywania i transportowania owoców, chronią je przed uszkodzeniami, a do tego ułatwiają sortowanie zgromadzonych plonów.

Dla profesjonalistów i amatorów

Skrzynki plastikowe na owoce producent dedykuje nie tylko profesjonalnym sadownikom i hurtownikom, ale również osobom pracującym w warunkach uprawy amatorskiej. Jest to więc produkt dla każdego posiadacza sadu bądź sadów. Ale nie tylko – skrzynie bowiem świetnie sprawdzą się również przy zbieraniu, przechowywaniu i przewożeniu warzyw. Ze skrzynek mogą korzystać rolnicy, ogrodnicy i sprzedawcy, a także posiadacze przydomowych warzywników i ogródków.

Nie taki plastik straszny, jak go malują

Niegdyś popularne były skrzynki drewniane, ale w obecnych czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się pojemniki plastikowe. Są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu i nadają się do automatycznych systemów myjących. Poza tym są trwalsze i rzadziej trzeba je wymieniać na nowe. Nadają się do recyklingu. Jest to rozwiązanie tańsze i bardziej przyjazne dla środowiska, a w dzisiejszych czasach wiele osób ceni sobie ekologiczne podejście.

Do wyboru, do koloru

Gdy na rynku jest dostępnych tyle rodzajów skrzynek o różnych parametrach (kolor, rozmiar, pojemność) i można wszystko dopasować do swoich potrzeb, sadownictwo czy ogrodnictwo stają się prawdziwa przyjemnością.