Skip to content Skip to footer

Czym wyróżniają się oryginalne rękawice neoprenowe do nurkowania?

Pod wodą należy zabezpieczyć dłonie nie tylko przed urazami mechanicznymi, ale również przed wpływem niskiej temperatury. W zadaniu tym pomóc mogą między innymi niezawodne rękawice neoprenowe do nurkowania. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można czerpać przyjemność z nurkowania nawet w dość chłodnej wodzie.

O czym należy pamiętać?

Dobre rękawice neoprenowe do nurkowania powinny nie tylko pełnić funkcje grzewcze. Solidne rękawiczki nie powinny również krępować ruchów. Ogromną rolę odgrywa również wytrzymałość rękawiczek na uszkodzenia mechaniczne.

Jeżeli chodzi o termikę to na parametr ten największy wpływ ma oczywiście grubość neoprenu. Największym zainteresowaniem w dzisiejszych czasach cieszą się oryginalne rękawice neoprenowe do nurkowania o grubości 3 mm, 5 mm i 7 mm. Wielu producentów oferuję również bardzo cienkie rękawiczki 1,5-2,5 mm, ale rzadko kiedy są one wykonane z neoprenu.

Jaką grubość rękawic wybrać?

Cienkie rękawice (1,5-2,5 mm) nadają się wyłącznie do ekstremalnie ciepłych miejsc. Jest to dobry wybór dla osób, które chcą ponurkować w Tajlandii albo w Bali. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie rękawice 3 mm, które z kolei przeznaczone są do ciepłych i umiarkowanych wód. Pamiętać należy o tym, że opisywane rękawiczki nie są niczym wzmocnione, dlatego też nie zawsze ochronią nas przed skaleczeniem.

Rękawice o grubości 5 mm są dobrym wyborem dla osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy ochroną przed urazami mechanicznymi i termiką. Rękawice 5 mm doskonale sprawdzą się nie tylko na wodach ciepłych i umiarkowanych, ale również na wodach zimnych. Do bardzo zimnych wód zarezerwowane są oczywiście najgrubsze rękawice 7 mm. Jest to doskonały wybór dla tych nurków, którzy długo przebywają pod wodą w niskiej temperaturze. Dzięki rękawicom tego typu bez problemu można nurkować pod lodem.

Wytrzymałe rękawice do nurkowania dla wymagających

Neopren jak powszechnie wiadomo nie jest zbyt wytrzymałym materiałem. Po zetknięciu z ostrymi kamieniami lub kawałkami rafy może niestety dojść do uszkodzenia mechanicznego. Aby rozwiązać ten problem, producenci rękawic stosują dodatkowe wzmocnienia.

Wspomniane dodatki co prawda wzmacniają rękawice i poprawiają przyczepność, ale pamiętać należy o tym, że ograniczają one nieco elastyczność. Godne polecenia są rękawice neoprenowe do nurkowania wzmocnione przez kevlar.

Rękawice neoprenowe do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.