Skip to content Skip to footer

Kozubnik – obiekt wypoczynkowy na granicy Bielska i Żywca

Dotychczas miejscowość Porąbka była znana wśród turystów jako lokalizacja jednej z najnowocześniejszych elektrowni szczytowo-pompowych. Od pewnego czasu Porąbka jest też lokalizacją dla dużej inwestycji o charakterze wypoczynkowym. Mowa tu oczywiście o apartamentowcu Kozubnik, który stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych obiektów w tej części Beskidów.

Atrakcje i lokalizacja

Apartamentowiec Kozubnik spa znajduje się na obszarze Beskidu Żywieckiego, w bliskim sąsiedztwie Bielska i Żywca. Z punktu widzenia turysty, najbliżej Porąbki jest właśnie Żywiec, która – co oczywiste – jest większości osób znana z produkcji piwa. Jeśli ktoś chce na własne oczy zobaczyć dawną stolicę województwa bielskiego (sprzed reformy administracyjnej) również może to zrobić. Kurort Kozubnik znajduje się zaledwie 20 – 30 km od zabudowań Bielska-Białej, które oprócz kilku galerii handlowych i ośrodków kultury, oferuje również dostęp do góry Szyndzielnia, do której zresztą można dojechać kolejką linową.

Przepiękne widoki

Już pierwsza wizyta w Kozubniku pokazuje, dlaczego inwestor wybrał właśnie to miejsce. Obiekt z resztą miejscowości łączy dość szeroka, funkcjonalna droga, która zapewnia nie tylko wygodny dojazd gościom, ale też ułatwia szybki dowóz wszystkich niezbędnych artykułów. Bądź co bądź, w kurorcie Kozubnik goście nie tylko mogą skorzystać z bazy gastronomicznej, ale też z wielu innych, dostępnych udogodnień, w tym również ze SPA. Lokalizacja obiektu Kozubnik SPA pozwala na – dosłownie – celebrację przyrody. Apartamenty zostały usytuowane w taki sposób, aby zapewniały one jak najlepszy widok na całą okolicę. Biorąc pod uwagę fakt, że kurort Kozubnik składa się z aż sześciu kondygnacji, widoki z jego najwyżej ulokowanych pokoi są wręcz czarujące.

Inwestycja na przyszłość

Co ciekawe, kurort Kozubnik może być również potraktowany jako narzędzie inwestycyjne. Obiekt poszukuje inwestorów, którzy zdecydowaliby się na przejęcie określonej liczby apartamentów. Biorąc pod uwagę dość wysoką inflację, taka inwestycja jest godna przemyślenia. W zamian można skorzystać z możliwości darmowego pobytu tak w okresie „wysokim”, jak i „niskim”.

Reasumując, w Kozubniku można nacieszyć się przyrodą. Jest to też świetne miejsce dla osób, które lubią eksplorować otoczenie.