Skip to content Skip to footer

Rodzaje depilacji okolic bikini

W okresie letnim depilacja bikini jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, na który ze względów estetycznych i higienicznych decyduje się wiele kobiet. Stają one jednak przed wyborem stylu, w jakim te okolice powinny wyglądać. Jakie są możliwości?

Depilacja klasyczna

Ten rodzaj depilacji bikini obejmuje włosy znajdujące się w pachwinach do linii majtek – pomijane są wargi sromowe, wzgórek łonowy czy okolice odbytu. Ten rodzaj depilacji zwykle wybierają kobiety, którym przeszkadzają włoski wystające spod kostiumu kąpielowego, ale też nie widzą powodu, by usuwać ich więcej.

Depilacja brazylijska

Depilacja bikini w tym stylu obejmuje usunięcie znacznie większej ilości włosków niż w klasycznym, bowiem obejmuje także wargi sromowe, okolice odbytu oraz częściowo wzgórek łonowy – pozostawia się na nim niewielką, delikatną fryzurkę. W tym rodzaju depilacji zachowanie higieny jest znacznie łatwiejsze, ponieważ nie ma już włosków na których pozostają wydzieliny naturalnie pojawiające się w trakcie cyklu miesięcznego, łatwiej też umyć okolice intymne. Wiele kobiet uważa także, że ten typ depilacji wygląda seksownie i dzięki niemu czują się lepiej w swoim ciele.

Depilacja hollywoodzka

W przypadku tego typu depilacji bikini całkowicie usuwa się owłosienie z okolic intymnych. To bardzo popularny typ depilacji, szczególnie jeśli wykonywany jest w domu – łatwiej usunąć wszystkie włoski niż trudzić się z wykonywaniem fryzurki, a można cieszyć się dużą higieną, jak w przypadku depilacji brazylijskiej.

Choć w sezonie letnim depilacja bikini jest bardzo popularna, to trzeba pamiętać o tym, że nie jest obowiązkowa – jeśli kobieta nie lubi usuwać włosków i bez tego też dobrze czuje się w swoim ciele, to nie ma powodu, by to robiła. Należy też pamiętać, że niezależnie od preferencji skórka w okolicach intymnych może okazać się zbyt delikatna, by depilować ją metodą hollywoodzką lub brazylijską – włoski mogą być nieestetyczne, ale i tak wyglądają lepiej niż podrażnienia, a niewątpliwie stanowią mniejszy dyskomfort fizyczny.