Skip to content Skip to footer

Sposób na poprawę sylwetki na stałe

Sporo kobiet pragnie mieć lepszą sylwetkę. Podejmują różne działania zmierzające do tego, aby poprawić wygląd ciała, schudnąć, zgubić tkankę tłuszczową w najbardziej opornych miejscach. Niestety często bez medycyny estetycznej nie uda się osiągnąć tego planu. Liposukcja laserowa to jeden z polecanych zabiegów medycyny estetycznej, który przynosi doskonałe efekty i to na stałe.

Czym jest lipoliza laserowa?

Liposukcja laserowa nazywana jest właśnie inaczej lipolizą. To jeden z bardzo popularnych zabiegów medycyny estetycznej, na który można umówić się praktycznie w każdym większym gabinecie. Na czym polega? Podczas zabiegu pod skórę wprowadzane są specjalne dreny, za pomocą których odsysany jest na zewnątrz tłuszcz rozbity za pomocą lasera. To właśnie dzięki temu usuwa się go raz na zawsze z organizmu.

Liposukcja laserowa Katowice

Jaki jest efekt końcowy tego zabiegu? Lipoliza laserowa daje naprawdę doskonałe rezultaty. Można wykonać ją na konkretne partie ciała, na przykład tam, gdzie tłuszcz jest najbardziej oporny. Dla wielu osób to przykładowo zewnętrzna część ud, ramiona, miejsca tuż nad kolanami lub tak zwana oponka w dolnej części brzucha. Trudno wyrzeźbić te miejsca nawet intensywnymi ćwiczeniami. Często dieta również nie przynosi rezultatów. Wtedy zabiegi medycyny estetycznej pozwolą rozprawić się raz na zawsze z tłuszczykiem.

Liposukcja laserowa Katowice – jak się przygotować?

Obecnie liposukcja przeprowadzana jest w sposób zdecydowanie mniej inwazyjny niż jeszcze jakiś czas temu. Mimo wszystko wcześniej trzeba skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni, czy w konkretnym przypadku lipoliza jest zalecana. Poza tym trzeba też cieszyć się dobrym stanem zdrowia. Z liposukcji nie będą mogły skorzystać na przykład osoby, które mają poważne wady serca. Warto zatem wcześniej dowiedzieć się, a następnie przygotować pakiet wyników badań, dzięki którym można uzyskać kwalifikację do zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu

Liposukcja laserowa jest zabiegiem, po którym naprawdę szybko dochodzi się do siebie. Oznacza to, że jakaś długa rekonwalescencja nie będzie potrzebna, a pacjentka lub pacjent będą mogli wrócić do swojej aktywności już po kilku dniach. Oczywiście na pełen efekt zabiegu trzeba chwilę poczekać, ponieważ opuchlizna oraz zasinienia muszą minąć.