Skip to content Skip to footer

Puder ryżowy – właściwości i wpływ na cerę

Jak dbać o cerę, by była zdrowa, gładka i piękna? Odpowiedź na to pytanie, znają Azjatki, które opanowały do perfekcji prawidłową, przynoszącą doskonałe efekty pielęgnację. Jednym z najchętniej stosowanych przez nie kosmetyków jest puder ryżowy. Jakie są jego właściwości? Dlaczego warto uzupełnić o niego swoją kosmetyczkę?

Jak powstaje puder na bazie ryżu?

Puder ryżowy to nowość na europejskim rynku kosmetycznym, ale nie w Azji. Tam zmielone ziarno ryżu wyglądem przypominające mąkę od lat stosowane jest do pielęgnacji cery. Kosmetyk ma podwójne działanie, z jednej strony matowi skórę i skutecznie zastępuje klasyczne drogeryjne pudry, z drugiej – działa także jako kosmetyk pielęgnujący.Puder produkowany jest z odmiany ryżu siewnego. To drobno zmielone ziarno w postaci białego proszku. Co ciekawe, kolor ten znika po nałożeniu na twarzy – wtedy puder staje się transparentny, z łatwością dopasowuje się więc do każdej karnacji.

Właściwości pudru ryżowego – jak wpływa na wygląd skóry?

Dlaczego puder ryżowy od wieków nie traci na popularności? Czemu zawdzięcza furorę, jaką robi obecnie w Europie? To połączenie naturalności, delikatności i skuteczności.Jedna z najważniejszych właściwości pudru ryżowego to mocne, skuteczne matowienie na wiele godzin. Ryżowy proszek chłonie sebum, dzięki czemu skóra nie świeci się i pozostaje przyjemnie gładka – prezentuje się zdrowo i pięknie. Druga zaleta azjatyckiego kosmetyku to uniwersalność, jeśli chodzi o kolorystykę. Puder jest niewidoczny, czasem jedynie delikatnie rozjaśnia cerę, sprawiając, że ta wygląda młodziej. Kolejne plusy to właściwości łagodzące i przeciwzapalne. Produkt można stosować w celach pielęgnacyjnych, aby ograniczyć trądzik, przyspieszyć gojenie, zapobiegać stanom zapalnym skóry.

Pudry ryżowe – dla kogo i gdzie kupić?

Ryżowy puder to produkt niemal dla każdego. Docenią go jednak zwłaszcza osoby z cerą ze skłonnością do świecenia się. Ze względu na transparentność nadaje się dla kobiet z dowolnym odcieniem skóry, a z powodu hipoalergiczności – także dla osób ze skórą alergiczną i wrażliwą, bo nie uczula.Na rynku dostępny jest coraz większy wybór pudrów ryżowych – zarówno tych oryginalnych, sprowadzanych z Azji, jak i tych wyprodukowanych w Europie czy nawet w Polsce, ale według azjatyckiej receptury, z najlepszych odmian ryżu siewnego.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.