Skip to content Skip to footer

Podziękowanie dla rodziców – jak zorganizować tą część weselnej imprezy?

Nieodłącznym elementem każdego wesela, są podziękowania dla rodziców. Ten w zasadzie obowiązkowe, ale i bardzo wzruszające wydarzenie, jest okazją, by podziękować rodzicom za ich trud wychowania, nieprzespane noce i oczywiście poświęcenie. Problem w tym, że nie zawsze wiadomo, kiedy i jak je zorganizować.

Znak pokoju? Skądże znowu!

Wiele par organizuje podziękowanie dla rodziców już na etapie weselnej mszy świętej. Zachowanie to, choć wzruszające, jest niestety też niewłaściwe. Msza weselna jest bowiem nadal mszą. I choć ma ona wyjątkowo uroczysty charakter, to nie da się ukryć, że takie wydarzenia nie powinny mieć w jej trakcie miejsca. Zwłaszcza po tzw. „znaku pokoju”, po którym wierni przygotowują się do komunii, a nie do podziękowań…

Alternatywą dla mszy jest czas poświęcony na życzenia i podarki (oczywiście przed kościołem). To też nie jest dobry moment, gdyż goście – nie zaznajomieni z tematem – mogą po prostu być lekko zdezorientowani. Mówiąc prościej, czas na podziękowanie powinien mieć miejsce na sali weselnej. I to nawet wtedy, gdy sama impreza jest dość skromna.

Ważna jest organizacja

Podziękowanie dla rodziców powinno się zorganizować wraz z DJ-em lub przygrywającym zespołem muzycznym. Jeśli para ma wątpliwości, kiedy najlepiej zorganizować to wydarzenie, to zawsze można się poradzić członków wspomnianego zespołu. Najlepiej, jeśli podziękowanie dla rodziców ma miejsce w czasie, gdy na sali weselnej jest po prostu spokojniej.

Planując podziękowania, trzeba mieć też na względzie fakt, że różne weselne wydarzenia, mogą się po prostu przesunąć w czasie. Sama impreza może się rozpocząć nieco później. Para młoda może ze zdjęć również wrócić nie w tym momencie, kiedy było to zaplanowane. Jednym słowem – na weselu dużo się dzieje i dużo może się zdarzyć.

Gdy jest już spokojnie

Podziękowanie rodzicom warto zorganizować po oczepinach lub po pierwszym tańcu. Najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem jest ta pierwsza opcja, gdyż to właśnie wtedy można mieć pewność, że wszystko wydarzy się w odpowiednio zaplanowanym momencie.

Niektóre pary decydują się na organizację podziękowań tuż po pierwszym tańcu. Rozwiązanie to jest dość praktyczne, ale tylko wtedy, gdy para ma dużo czas na organizację pleneru fotograficznego. Jeśli wesele odbywa się wiosną lub jesienią (gdy dzień jest krótki), takie rozwiązanie jest ryzykowne.

Podziękowanie dla rodziców dostępne są w ofercie Grawernia.pl.