Skip to content Skip to footer

Pościel czarno biała – jak wybrać wygodny i elegancki komplet?

Pościel to najważniejszy element dekoracyjny sypialni. Czerń i biel to uniwersalne kolory, które sprawdzą się niemal w każdym pokoju. O czym należy pamiętać wybierając czarno białą pościel?

Jak wybrać materiał na pościel?

Wybierając pościel trzeba przede wszystkim pamiętać, że nie tylko estetyka ma znaczenie. Pościel czarno biała jest piękna i wpisuje się w różne style wnętrzarskie trzeba jednak zwrócić uwagę, by była z materiału, pod którym sen będzie prawdziwą przyjemnością.

Najlepsze materiały na pościel to te, które są naturalne. Len, bawełna, wełna oraz jedwab nie tylko ogrzeją nas w chłodniejsze noce, ale również nie pozwolą, by ciało się spociło, gdy będzie cieplej. Jednocześnie materiały te odprowadzają nadmiar wilgoci.

Warto również pamiętać, że wybierając pościel czarno białą na lato sprawdzą się takie materiały jak jedwab, len czy satyna. Na zimę przyjemniejsza będzie pościel z flaneli lub wełny.

Trzeba również pamiętać, że dobrze dobrana pościel nie może być kłopotliwa w praniu i prasowaniu.

Do jakiego wnętrza pasuje czarno biała pościel?

Połączenie czerni i bieli jest uniwersalne. Sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i tych większych pokojach. Jest to również bardzo elegancka kolorystyka. Taka pościel sprawia, że pokój wygląda niezwykle gustownie.

Pościel czarno biała będzie idealna do sypialni w stylu skandynawskim. Będzie kontrastowała z jasnymi barwami, które są podstawą stylu. Pięknie będzie wyglądała pościel czarno biała we wzory geometryczne, głowy jeleni czy konstelacje gwiazd.

Do sypialni nowoczesnej warto wybrać pościel, która będzie miała delikatny, biały rysunek piór czy klasyczną, dużą kratę. W sypialni małżeńskiej świetnie sprawdzą się komplety, które mają wydzielone strony dla niej i dla niego. Elegancko i humorystycznie.

Warto pamiętać, że Czarno-biała pościel będzie również idealna do pokoju nastolatka. Latające dmuchawce, słuchawki z nutami czy wizerunki koni sprawdzą się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Nie można również zapomnieć o kompletach, na których znajdują się humorystyczne napisy. Taki komplet będzie idealny do każdego pokoju młodzieżowego.

Pościeli czarno biała zawsze stanowi interesujące dopełnienie wystroju zarówno w pokoju rodziców, jak i nastolatków.