Skip to content Skip to footer

Jakie miejsce wybrać na wakacje z psem?

Lato to okres, kiedy zaczynają się wakacyjne wyjazdy, dlatego też każdy, kto ma psa, zastanawia się, jak zorganizować takie wakacje, by swojemu pupilowi było równie dobrze i by czuł się bezpiecznie na takim wyjeździe. Warto zatem wiedzieć, co należy ze sobą zabrać i w które miejsce najlepiej wyjechać.

Co zabrać ze sobą, gdy jedziemy na wakacje z psem?

Przede wszystkim dobrze jest zabrać ze sobą wszystkie miski, których pies używa oraz jego legowisko, w którym będzie mógł spać. Warto też nie zapominać o lekach, jeśli pies musi je stale przyjmować oraz o ochronie przeciw kleszczom, które uaktywniają się, szczególnie w okresie wakacyjnym. W nowym miejscu pies z pewnością będzie się bezpiecznie czuł, chodząc na spacerze, na smyczy.

Kiedy się pakować na takie wakacje?

Jeśli jedziemy na Wakacje z psem, to dobrze jest spakować najpotrzebniejsze psie rzeczy już nawet kilka dni przed wyjazdem. Mogą to być jego ulubione zabawki oraz koc, ręczniki czy też legowisko. Na sam koniec dobrze jest dopakować smycze, szelki czy też obroże oraz wszelkiego rodzaju leki, które pies musi przyjmować.

Czy trzeba zgłaszać w hotelu, że przyjeżdża się z psem?

Gdy wybieramy się na wakacje z psem, to najczęściej trzeba szukać takich hoteli, które akceptują zwierzęta domowe. Warto też wcześniej uprzedzić, jakiej wielkości jest pies, oraz jakie ma usposobienie. Należy mieć na uwadze, że nie każdy hotel zgadza się na przyjmowanie pupili, dlatego też dobrze jest wcześniej poinformować o tym, że będzie z nami podróżował pies.

Czy za psa trzeba dodatkowo płacić w hotelu?

Jest bardzo dużo hoteli oraz prywatnych domków, w których nie trzeba dodatkowo płacić za pobyt psa. Jednak dobrze jest wcześniej dla pewności zadzwonić na recepcję hotelu, jeśli nie ma takiej informacji na stronie, dzięki temu można od razu obliczyć, ile będzie kosztował cały wyjazd.

Wyjazdy wakacyjne z psem, to duża odpowiedzialność, dlatego dobrze jest wybierać takie miejsca, w których zwierzęta są akceptowane. Na pierwsze wakacje ze swoim czworonogiem, warto też wybrać bardziej ustronne miejsca, by pies czuł się bezpiecznie.