Skip to content Skip to footer

Fenomen skoków tandemowych

Któż nie chciałby choć raz spróbować skoczyć ze spadochronem z samolotu z bardzo dużej wysokości? Pewno większość osób, poszukujących przygód i lubiących sporty ekstremalne, które znacznie podnoszą adrenalinę. Dla tych, którzy dopiero chcą poznać smak takiej przygody, idealne mogą okazać się skoki w tandemie razem z instruktorem. Jest to fajna i bezpieczna zabawa.

O nic nie trzeba się martwić

Skoki tandemowe to bardzo miła i przyjemna zabawa, która jest rozrywką bezpieczną. W jej trakcie o niczym nie trzeba myśleć, wystarczy tylko odważnie rzucić się w dół. Skoki w towarzystwie instruktora dają niezapomniane wrażenia. Skaczemy z samolotu a za plecami mamy doświadczoną i profesjonalną osobę, która kieruje całym skokiem i w odpowiednim momencie otwiera nam spadochron. Sytuacja idealna i bardzo bezpieczna, a my ….. podziwiamy widoki i w pełni oddajemy się przyjemnemu wrażeniu, powstałemu w czasie spadania w dół.

Co zrobić by zacząć?

Wystarczy znaleźć miejsce, gdzie takie rozrywki są organizowane. Potem to już tylko trzeba się zapisać, umówić i przyjść na spotkanie. Najlepiej jest być ubranym w sportowe ubranie. Kombinezon, gogle, kask otrzymamy od organizatora. Przed skokiem instruktor da nam konkretne szkolenie, jak mamy się zachować i na co zwrócić szczególną uwagę. Potem już tylko samolot wynosi nas na określoną wysokość i skaczemy z wysokości 4000 metrów.

Na czym to polega?

Nasz lot po skoku z samolotu to 60 sekund spadania z prędkością około 200 km na godzinę. Dopiero w okolicy 1500 metrów od ziemi, instruktor otwiera spadochron. Wtedy już tylko szybujemy i cały czas podziwiamy niesamowite widoki. Czas szybowania to około 6 minut, wystarczy by poczuć czym jest podniebne, spokojne opadanie na ziemię. Potem następuje już tylko lądowanie, które zapewnia instruktor. W ogóle cała impreza od momentu wejścia do samolotu aż do momentu poczucia gruntu pod nogami jest organizowana przez instruktora. Nas nie interesuje nic.

Co potem?

Skok tego typu może być filmowany i fotografowany. Po wylądowaniu i odczepieniu uprzęży otrzymujemy taki film, który jest wspaniałą pamiątką podniebnej przygody. Jeżeli taki jeden skok wystarczył, by połknąć bakcyla spadochronowego to na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.