Popularność żelowych tipsów coraz bardziej spada i nie da się tego ukryć. Choć ostatnio zastępuje je manicure hybrydowy, niektóre kobiety wciąż nie chcą rezygnować z możliwości przedłużania swojej naturalnej płytki, jaką zapewniają im żele do paznokci. W niektórych przypadkach rzeczywiście warto je stosować.
Główne zalety żelowych paznokci
Liczne zalety manicure’u żelowego sprawiają, że wciąż wykonuje się go w wielu gabinetach kosmetycznych. Zapewnia on paznokciom bardzo naturalny, elegancki wygląd, zwłaszcza jeśli ich właścicielka zdecyduje się na zastosowanie stonowanych, różowych bądź kremowych lakierów. Istnieje też możliwość tworzenia na żelowej płytce niesamowitych wzorów. To opcja dla kobiet lubiących się wyróżniać.
Żele do paznokci nie są specjalnie drogie, dlatego sam zabieg w większości gabinetów kosmetycznych kosztuje mniej niż sto złotych. Przeprowadza się go dość szybko, bo w ciągu maksymalnie dwóch godzin, uzyskując długotrwale utrzymujące się efekty.
Główne wady żelowych paznokci
Nie da się jednak ukryć, że manicure żelowy ma także swoje wady. Jest mniej odporny na uszkodzenia od hybryd, gdyż pod wpływem działania chemicznych substancji żel może się rozpuścić, a płytka odbarwić. Typowa codzienna aktywność także jest w stanie go uszkodzić. Manicure żelowy wymaga zatem specjalnej pielęgnacji i ochrony.
Powietrze jest w stanie przedostać się przed nawet grubą warstwę żelu do paznokci, a w miejscu, w którym do tego dojdzie, może przebarwić samą płytkę. Manicure przestaje wtedy prezentować się estetycznie. Uzyskuje niejednolity kolor, który pod wpływem czasu może ulec jeszcze większej zmianie.
Alternatywa dla żelowych tipsów
Jeżeli kobiecie zależy na manicurze bardzo trwałym, odpornym na uszkodzenia i praktycznym, powinna ona pomyśleć o zastąpieniu żeli do paznokci modnymi ostatnio hybrydami. Znacznie lepiej sprawdzają się one podczas codziennych sytuacji.
Hybrydy są już w pełni odporne na działanie najróżniejszych czynników – można myć w nich naczynia bez rękawiczek, korzystać z różnych detergentów i uprawiać wymagające sporty. Wykonuje się je także znacznie łatwiej i szybciej, a koszt przeprowadzenia takiego zabiegu jest niewielki – wynosi około 50 złotych.