Skip to content Skip to footer

Mikrodermabrazja i peelingi medyczne – podstawowe informacje

Mikrodermabrazja to jeden z głównych powodów, które przyciągają klientów do gabinetów kosmetycznych. Zabieg cieszy się od lat niesłabnącą popularnością, co nie powinno dziwić, gdy sprawdzi się na własnej skórze jego rezultaty.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na ścieraniu obumarłej już warstwy naskórka. Rodzajów tej metody jest wiele – w każdym z nich wykorzystuje specjalistyczne urządzenie, które przykłada się do twarzy. Jego głowica pokryta jest np. kryształkami, diamentami, tlenem czy solą fizjologiczną. Zabieg może być przeprowadzany jedynie przez profesjonalistów. Mikrodermabrazja Katowice nie jest w żaden sposób bolesna ani inwazyjna. Nie dociera się tu w głąb skóry, a jedynie oddziałuje urządzeniem na jej wierzchnią warstwę.

Mikrodermabrazja – efekty zabiegu

Na pewno większość osób zainteresowanych tą metodą chciałaby dowiedzieć się nieco na temat rezultatów. Zabieg zwykle przeprowadza się w kilku sesjach, jednak już po pierwszej zaobserwować można początkowe efekty działań. Pacjenci zauważają, że ich skóra zyskuje na blasku, młodości, gładkości, elastyczności, a do tego jest przyjemna w dotyku, lepiej ukrwiona i zregenerowana. Mikrodermabrazja Katowice doskonale oczyszcza, redukuje zmarszczki i likwiduje niedoskonałości. Brak śladów np. po trądziku czy ospie, blizn, rozstępów oraz zmarszczek – to główne zalety tego zabiegu.

Inne rodzaje zabiegów

Złuszczanie naskórka możliwe jest nie tylko dzięki mikrodermabrazji. Innym sposobem są peelingi medyczne katowice, które również pozwalają wyeliminować nieestetyczne zmiany na skórze czy oznaki starzenia. Różnica polega na tym, że w tym wypadku stosuje się tu silne kwasy (lub inne preparaty chemiczne), których działanie opiera się na wnikaniu w głębsze warstwy naskórka, a nie tylko wierzchnie, jak ma to miejsce przy mikrodermabrazji. Z tego powodu peelingi medyczne Katowice są wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy nie tylko prawidłowo przeprowadzą cały proces, ale także właściwie wybiorą rodzaj kwasu. Chcąc skorzystać z możliwości, jakie daje zarówno mikrodermabrazja Katowice, jak i peelingi chemiczne, wystarczy zgłosić się do renomowanego punktu w celu konsultacji. Na jej podstawie będzie można określić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu, a także wybrać odpowiednią metodę złuszczania naskórka.