Skip to content Skip to footer

City break w Sandomierzu

Zjawisko jakim jest tak zwany city break zwykle kojarzy się z wyjazdami gdzieś poza granice kraju. Tymczasem na weekend można wyrwać się również do atrakcyjnego miejsca w Polsce. Urokliwy Sandomierz będzie doskonałą destynacją. Zwiedzanie połączone z degustowaniem lokalnych pyszności, oraz smakowanie kawy i ciast – czyż to nie brzmi świetnie?

Restauracja w Sandomierzu połączona z hotelem

Na weekendowy city break do Sandomierza warto przyjechać już w piątek po pracy. Najlepiej zatrzymać się w miłym obiekcie, które poza noclegiem ma również hotelową restaurację. W takim miejscu będzie można zjeść pyszną obiadokolację, a następnie po prostu wypocząć przed sobotą pełną wrażeń. Tradycyjna restauracja w Sandomierzu, serwująca pyszną kuchnię Polską, dla gości hotelowych z pewnością przygotuje również przepyszne śniadanie. Kuchnia polska słynie przecież z jajecznicy lub omletów, smakowitych kiełbasek oraz wielu innych pyszności. Po takim obfitym śniadaniu, można wyruszyć z pełną energią na zwiedzanie miasta.

Zwiedzanie Sandomierza – kulinarna mapa miasta

Do zwiedzania Sandomierza można podejść na kilka sposobów. Miasto można eksplorować tradycyjnie, a zatem po prostu z mapą w ręku. W ten sposób uda się zobaczyć wszystkie największe atrakcje, między innymi piękne rynek oraz ratusz miejski. Drugi alternatywny sposób na zwiedzanie Sandomierza to skupienie się na kulinarnej mapie miasta. Po Sandomierzu można zatem po prostu niespiesznie wędrować, bez odhaczania kolejnych celów do zobaczenia na mapie. Po drodze można wstępować do miłych restauracji, kawiarni oraz lodziarni. Taki sposób spędzania czasu jest naprawdę bardzo przyjemny i relaksujący. Można wędrować aż do wieczora, lub też wrócić do hotelu i odrobinę odpocząć.

Zwiedzanie miasta tropem telewizyjnego serialu

Jeszcze jeden oryginalny pomysł na zwiedzanie Sandomierza to ruszenie tropem popularnego bohatera serialu telewizyjnego. Z pewnością będzie to świetna alternatywa dla mnóstwa osób, które poznały Sandomierz dzięki telewizji. Sandomierzu nie braknie ciekawych widoków, perełek architektonicznych o historycznym znaczeniu, czy wreszcie pięknych krajobrazów. Miasto rozpieszcza również podniebienia swoich turystów. Mnóstwo tutaj przyjemnych restauracji i kawiarni, lodziarni, miejsc serwujących lokalne pyszności. Można zrobić drobne zakupy i zabrać coś ze sobą do domu. Taki city break w Sandomierzu to doskonały pomysł na wyrwanie się na chwilę ze swojej codzienności, aby po weekendzie powrócić do obowiązków ze zdwojoną energią.