Skip to content Skip to footer

Manicure hybrydowy – w domu czy u kosmetyczki?

Paznokcie pokryte wysokiej klasy lakierem hybrydowym nadają dłoniom kobiety elegancji, sprawiając luksusowe, pełne gracji wrażenie. Jednak popularność niedrogich lamp UV na rynku kosmetycznym sprawiła, że po taki manicure niekoniecznie musimy udawać się do salonu. Czy warto nauczyć się samodzielnie używać lakierów hybrydowych, czy też lepiej będzie zaufać profesjonalistom?

Domowy manicure hybrydowy – warto spróbować!

Jeszcze kilka lat temu lampy UV do utwardzania lakierów hybrydowych stanowiły duży wydatek, na który wiele kobiet nie mogło sobie pozwolić. Obecnie półki sklepowe pełne są niedrogich, a przy tym w pełni efektywnych lamp. Każdy renomowany sklep z lakierami do paznokci również ma je w swojej ofercie, obok szerokiej palety lakierów o mocnej pigmentacji.

Co więcej, jeśli interesują nas domowe sposoby na lakiery hybrydowe sklep tego typu często może nam także zaproponować specjalny zestaw dla początkujących. Znajdziemy w nim podstawowe kolory lakierów, lakiery żelowe, lamę UV oraz szablony, którymi możemy urozmaicić manicure. W takiej sytuacji domowe malowanie paznokci hybrydami dostępne jest dla każdej kobiety, choć konieczna będzie pewna doza umiejętności manualnych.

Musimy także pamiętać, by korzystać wyłącznie z profesjonalnych lakierów do paznokci – inaczej efekt, który osiągniemy, nie będzie porównywalny z manicure u w salonie. Jeżeli chcemy wybrać swoje pierwsze lakiery hybrydowe sklep online chętnie udzieli nam porady mailowej, na której będzie można polegać.

Profesjonalne lakiery do paznokci – magia wizyty w salonie

Choć wykonanie prostego manicure hybrydowego w domu nie powinno sprawiać problemu, popularność usług utalentowanych manikiurzystek wciąż nie maleje. Owszem, jeśli planujemy po prostu pomalować paznokcie na gładko, wystarczy nam dobry sklep z lakierami do paznokci i funkcjonalna lampa UV lub UV LED.

Jednak zawodowa manikiurzystka wyczaruje na naszych paznokciach prawdziwe cuda, których nie będziemy w stanie powtórzyć w domowych warunkach. W przypadku wielu wzorów, których wykonanie umożliwiają profesjonalne lakiery do paznokci, niezwykle trudno jest zachować na tyle pewną rękę, by nanieść je samodzielnie. Pamiętajmy też, że manicure hybrydowy u kosmetyczki nie zawsze musi być droższy, niż nasze domowe eksperymenty.

Jeśli nie chcemy w danej chwili zostawić robić dużych zakupów w sklepie z lakierami do paznokci, nie będziemy mieć do dyspozycji tego samego arsenału, co dobrze wyposażony salon. Dlatego optymalnym rozwiązaniem może być zakup lampy i kilku podstawowych lakierów do domu, ale korzystanie z manicure w salonie, gdy szczególnie zależy nam na precyzyjnym efekcie.