Skip to content Skip to footer

Czym się kierować przy zakupie podkładu?

Podkład to podstawa każdego makijażu. Przygotowuje cerę na inne kosmetyki, wygładzając ją, wyrównując jej koloryt i maskując wszelkiego rodzaju niedoskonałości: zaczerwienienia, wypryski, cienie pod oczami, przebarwienia. Aby naturalnie się prezentował i nie szkodził cerze, musi być do niej dobrze dopasowany. Jak wybrać swój idealny podkład?

Dlaczego warto zacząć makijaż od podkładu?

Podkład nie bez powodu uznawany jest za jeden z podstawowych kosmetyków. Przydaje się nie tylko wtedy, kiedy trzeba ukryć wypryski albo przebarwienia, ale również wtedy, kiedy cera jest w bardzo dobrym stanie. Wyrówna bowiem jej koloryt, czyniąc ją jeszcze piękniejszą: gładką i nieskazitelną. Dodatkowo podkład może matowić błyszczącą się skórę albo odżywiać tę suchą i zniszczoną. Utrwala również inne kosmetyki. Róż czy cień do powiek nałożone na niego utrzymają się dużo dłużej i będą lepiej się prezentować.

Jakimi kryteriami się kierować, kupując podkład?

Wybór podkładu to wcale nie taka łatwa sprawa. Firmy prześcigają się w ofertach, proponując coraz to nowe produkty do makijażu. Jeśli chodzi o podkłady do twarzy, najważniejsze to postawić na wysoką jakość, przyjazny skórze skład, a przede wszystkim – na produkt dopasowany do potrzeb swojej cery.Jeśli cera ma tendencję do błyszczenia się, bardzo ważne, aby podkład skutecznie ją matowił przez wiele godzin. Jeśli zmaga się dodatkowo z wypryskami czy innymi mocno widocznymi niedoskonałościami – powinien mieć wysoki poziom krycia. Do cery suchej najlepsze będą lekkie podkłady do twarzy o właściwościach nawilżających, aby nie obciążyć skóry i nie sprawić, że tzw. suche skórki będą jeszcze bardziej widoczne.

Niezwykle istotne jest także jak najlepsze dopasowanie koloru podkładu do swojej karnacji.

Profesjonalne odkłady do twarzy – gdzie kupić?

Gdzie szukać podkładu do twarzy dobrej jakości? Warto zaufać renomowanym, uznanym przez wiele kobiet na świecie firmom. Im lepiej oceniany przez nie podkład, tym większa szansa, że u kolejnej osoby również okaże się strzałem w dziesiątkę.Wysokiej jakości kosmetyków najlepiej szukać w renomowanych drogeriach albo w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. W sieci najłatwiej o szeroki wybór odcieni oraz rodzajów kosmetyku.

Podkłady do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.