Skip to content Skip to footer

Malować, czy nie malować?

Nasze ręce to część ciała, która prawie zawsze pozostaje odsłonięta. Jak pokazuje doświadczenie, wiele osób zwraca uwagę w pierwszej kolejności właśnie na nie. Na szczęście istnieje wiele sposobów dbania o dłonie i upiększania. Kremy, odżywki i lakiery do paznokci pomagają zachować atrakcyjny wygląd dłoni na jak najdłużej?

Malować, czy nie malować?

Lakier do paznokci jest dziś kosmetykiem, który znaleźć można w torebce prawie każdej kobiety. To, jakich lakierów używamy, zależy w dużej mierze od mody i tego, co aktualnie dostępne jest na rynku. Zarówno popularna kolorystyka, jak i sam styl malowania, czy piłowania paznokci jest rzeczą, która zmienia się w czasie, a na którą ogromny wpływ mają zmieniające się trendy.

Współcześnie paznokcie raczej malujemy, choć najczęściej wybierane są stonowane, prawie niewidoczne kolory, lub lakiery całkowicie bezbarwne. Odpowiednio dobrany lakier do paznokci to taki, który dobrze pasuje zarówno do sytuacji, jak i do naszego indywidualnego stylu, i który zdobi, ale niekoniecznie przyciąga uwagę.

Kosmetyki do skóry dłoni

Lakiery do paznokci to oczywiście nie wszystko. Liczą się całe dłonie, bo całe są widoczne. Nawet najlepszy lakier na niezadbanych dłoniach nie będzie wyglądał dobrze. Na szczęście w dobrych drogeriach mamy dziś całe działy nowoczesnych kosmetyków, przeznaczonych specjalnie dla naszych dłoni.

Najczęściej stosuje się różnego rodzaju kremy, które pozwalają skórze dłoni regenerować się i zachować dobry wygląd na jak najdłużej. Czasami warto stosować również środki ochronne, zapobiegające skutkom zimna, promieniowania UV, czy szkodliwych substancji. Zniszczonym dłoniom pomogą różnego rodzaju preparaty naprawcze, przyspieszające naturalne zdrowienie skóry.

Co szkodzi, a co pomaga?

Często mówi się, że tak popularne lakiery mają szkodliwe działanie na nasze paznokcie i nie powinnyśmy ich nadużywać. Czy to jednak prawda? Na pewno jest tak w przypadku lakierów najtańszych, często niewiadomego pochodzenia.

Współcześnie produkowane lakiery do malowania paznokci wzbogacane są często w środki o działaniu ochronnym i regeneracyjnym, które zapobiegają niszczeniu płytki paznokcia. Dlatego właśnie zdecydowanie warto inwestować w kosmetyki tego rodzaju z nieco wyższej półki.