Skip to content Skip to footer

Jak grać w paintball?

Paintball to gra sportowa, która ma do pewnego stopnia symulować zmagania wojenne. Tego rodzaju gra to wspaniały sposób na spędzanie czasu wolnego, co sprawia, że cieszy się bardzo dużą popularnością. Doskonale wyposażone pole paintballowe Gliwice jest jednym z miejsc, gdzie można doświadczyć tej rozrywki. Dowiedz się wszystkiego o paintballu!

Zasady gry w paintball

Uczestnicy rozgrywek otrzymują zestaw wyposażenia, do którego należy przede wszystkim marker, czyli karabin na kulki z farbą. Wypełnione farbą kulki po celnym trafieniu rozbijają się na ciele rywala, oznaczając go jako trafionego. Trafiony gracz opuszcza broń, podnosi dłoń w górę i najkrótszą drogą udaje się do bezpiecznej strefy. Tam w zależności od wybranego trybu rozgrywki czeka, aby ponownie wkroczyć do gry lub staje się biernym obserwatorem już od końca danej rundy.

Bezpieczeństwo oraz sprzęt

Markery wykorzystywane w grze w paintball zasilane są sprężonym gazem, dzięki czemu mogą miotać kulki z farbą na znaczną odległość. Trafienie w ciało z odległości większej niż 6 metrów nie jest szczególnie bolesne, jednak zawodników przestrzega się przed oddawaniem strzałów z mniejszych odległości, ponieważ mogą one spowodować siniaki. Twarze graczy przed trafieniami chronią specjalne maski z szerokimi wizjerami oraz otworami na powietrze. Pole paintball gliwice poligon zapewnia również specjalne kombinezony jednoczęściowe, które chronią ubrania graczy przed zabrudzeniami.

Warianty gry w paintball

Początkujący gracze powinni spróbować swoich sił przede wszystkim w klasycznych zmaganiach drużynowych. W tym trybie gry walka toczy się pomiędzy dwiema drużynami, a wygrywa ta, której uda się zestrzelić więcej przeciwników. Bardziej doświadczonym graczom z całą pewnością spodoba się tryb battle royale, który polega na walce wszystkich ze wszystkimi. Rozgrywkę zwycięża gracz, który jako ostatni pozostanie nietrafiony. Pole paintball Gliwice Groupon oferuje również możliwość przeprowadzenia trybu gry, który polega na ochronie flagi. Każda drużyna musi ochraniać swoją flagę, jednocześnie usiłując przechwycić flagę przeciwników. Jeżeli gracz niosący flagę zostanie trafiony, wtedy będzie musiał pozostawić ją na ziemi w miejscu trafienia.