Skip to content Skip to footer

Lornetka myśliwska – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Lornetki myśliwskie to bardzo popularne i często wykorzystywane urządzenia podczas różnego rodzaju obserwacji zwierząt czy też polowań. Dlatego warto zwrócić uwagę na jej podstawowe parametry.

Jaka lornetka dla myśliwego?

Podczas polowania najczęściej są wykorzystywane takie rodzaje lornetek jak lornetki myśliwskie. Warto wybrać odpowiedni rodzaj i model tego urządzenia, aby mogło ono służyć do obserwacji przez wiele długich lat. Można wybrać zarówno lornetki używane, jak i nowe. Lornetki używane najczęściej są to urządzenia o bardzo wysokich parametrach jakościowych, które są stosunkowo drogie jako nowe urządzenia. Dobra lornetka myśliwska charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednim powiększeniem, a także szeregiem funkcji, które są wykorzystywane podczas pracy w warunkach niedostatecznej widoczności. Idealnym rozwiązaniem jest także wybór lornetki myśliwskiej, która jest wyposażona w dalmierz. Ponadto warto wybrać taki rodzaj tego urządzenia, który będzie bardzo solidny i wytrzymały na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, mogące wystąpić w trudnych warunkach. Możliwy jest także wybór urządzeń w pełni kompaktowych. Podczas polowań polecane są także następujące rodzaje lornetek, o podwyższonej funkcjonalności:
– lornetki elektroniczne,
– lornetki noktowizyjne,
– lornetki jednookularowe.

Lornetka na polowanie

Lornetka myśliwska, która wykorzystywana jest przez myśliwego w czasie różnego rodzaju polowań powinna spełniać najwyższe normy jakościowe. Jest to ważne przede wszystkim z powodów związanych z bezpieczeństwem. Sytuacja występująca podczas polowania czasami bywa bardzo dynamiczna i zmienna. Dlatego dobrej jakości lornetka jest koniecznością, aby myśliwy w efektywny sposób mógł obserwować swoje cele. Umożliwia ona rozpoznanie konkretnych obiektów, a także zobaczenie pewnych możliwych do wystąpienia niebezpieczeństw, którym z całą pewnością można w adekwatny sposób zapobiegać. Odpowiedniego rodzaju lornetka powinna gwarantować bardzo dobrą widoczność zarówno w ciągu dnia, jak i podczas nocy, a także podczas występowania zmiennych warunków pogodowych. Dobra lornetka myśliwska to z całą pewnością inwestycja długoterminowa, ponieważ może ona służyć nawet przez wiele lat.