Skip to content Skip to footer

Jak dobrze zaplanować wypad w góry?

Wypad w góry to dla pasjonatów wędrówek wspaniała okazja, żeby się zrelaksować, spędzić czas w otoczeniu przyrody, a może nawet nauczyć się czegoś nowego. Warto jednocześnie pamiętać, że czasami udany wyjazd wymaga wcześniejszego zaplanowania. Niekoniecznie bardzo detalicznego – warto jednak pamiętać o rzeczach najważniejszych.

Planowanie noclegów – kiedy zacząć?

Szczyrk noclegi z wyżywieniem będzie na pewno hasłem, które sprawdzimy w internecie, jeżeli planujemy wypad w okolice Beskidu Żywickiego. Miasto ma doskonałą lokalizację i świetnie zorganizowaną bazę wypadową, a nocowanie Szczyrk pozwala na szybkie znalezienie się w miejscach, które nas naprawdę interesują. W miejscowości takiej jak Szczyrk noclegi tanie zawsze nie są, ale odrobina strategicznego myślenia pozwala znacznie obniżyć ceny.

Warto przede wszystkim pamiętać o odpowiednim czasie rezerwacji miejsc. Szczyrk noclegi z wyżywieniem można znaleźć czasem w okazyjnych cenach, ale poszukiwania dobrze jest zacząć już na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem.

Jak dojechać i co robić w górach?

Szczyrk noclegi tanie to jedno, ale planując wyjazd w góry warto skupić się jeszcze na bardziej konkretnych planach. Przede wszystkim dojazd. Oczywiście dojazd własnym autem jest najbardziej wygodny, jednak nie każdy może sobie na takie rozwiązanie pozwolić.

Do szczyrku można dojechać również autobusem, a do niedalekich miast również pociągiem. Taki rozwiązanie zmniejsza oczywiście naszą mobilność, na szczęście są również lokalne busy, którymi można dość łatwo i tanio poruszać się po okolicy. Jeżeli decydujemy się na takie rozwiązanie, to warto trasy wycieczek planować z uwzględnieniem przystanków lokalnej komunikacji.

Jak się dobrze przygotować?

Udany wyjazd zależy bardzo często od wcześniejszych przygotowań. W miejscowości takiej jak szczyrk noclegi z wyżywieniem znaleźć można bardzo łatwo. Warto jednak pamiętać o zasadniczych różnicach pomiędzy miejscami takimi jak duże hotele i małe, prywatne pensjonaty. Nocowanie szczyrk może być zarówno luksusowe, jak i po prostu klimatyczne.

Na każdy wyjazd w góry warto zabrać dobrze wyposażoną apteczkę, mapę, kompas, czy latarkę czołówkę. Warto jednocześnie pamiętać, że pogoda może czasami zmieniać się bardzo szybko, więc dodatkowa, przeciwdeszczowa kurtka w plecaku jest jak najbardziej wskazana nawet latem.