Skip to content Skip to footer

Jak korzystać z sklepów z używaną odzieżą? Kilka praktycznych porad dla każdego

Przez wiele lat korzystanie z tzw. second handów uznawane było za powód do wstydu. Czasy jednak się zmieniły, a w sklepach z używaną odzieżą ubierają się aktualnie również największe gwiazdy. Wizyta, a nawet stworzenie stylizacji z ubrań pochodzących wyłącznie z tego typu sklepu nie stanowi więc powodu do zażenowania.

Po pierwsze- planuj

Wizytę w sklepie z odzieżą z drugiej ręki warto rozpocząć od sporządzenia listy potrzebnych nam rzeczy. Łowy w lumpeksach (jak potocznie nazywane są te sklepy) to nie zakupy w zwykłym sklepie i może się okazać, że nie znajdziemy wszystkiego za jednym razem. Jednak pomimo wszystko warto merytorycznie się przygotować.

Oprócz stworzenia listy, nie mniej ważne jest określenie godzin otwarcia sklepu. Część z nich otwiera się pomiędzy godziną 6.30- 7.00, w związku z czym może czekać nas wczesna pobudka. Samo przyjście o tej porze, nie gwarantuje nam jednak wejścia do sklepu i spokojnego przeglądania koszów i wieszaków. Stałe bywalczynie, na pewno będą oczekiwać minimum godzinę przed czasem.

Po drugie- sprawdź jakie sklepy warto odwiedzić

Nie każdy ciucholand pełny jest ubrań z najwyższej półki. Tak samo nie zawsze ubrania są posegregowane i wyprasowane. Tego typu sklepy sh należą do rzadkości. Według doniesień najbardziej zapalonych w zakupach internautek, najlepiej odwiedzać miejsca, gdzie sprzedawana jest odzież z Anglii.

Mieszkanki Wysp Brytyjskich słyną z dobrego wyczucia stylu, a także hojnej ręki podczas zakupów. Część ubrań, które sprowadzana jest z Anglii do Polski posiada jeszcze metki lub jest w ogóle nieużywana. Ceny tego typu ubioru są wyższe, jednak nadal na tyle niskie że ubrania te uznać można za okazyjne.

Po trzecie- wygodny strój to podstawa

W lumpeksach zazwyczaj kupujemy na wyczucie, bez przymiarek. Pomimo braku rozbierania się w czasie zakupów- ubierzmy się jak najwygodniej. Cienkie jeansy, koszulka z krótkim rękawem oraz przewiewna kurtka to podstawa, na którą powinnyśmy postawić w dzień zakupów. W tym okresie zrezygnujmy również z butów na obcasie. Pomiędzy wąskimi półkami z wieszakami są one niewskazane.

Czasami podczas wyboru nowych sztuk ubrania czeka nas walka o co lepsze kąski. Pamiętajmy wówczas, że najważniejsza jest kultura osobista. Do często opisywanych zdarzeń należy m.in wzajemne wyrywanie ubrań, czy podkradanie ich z koszyków. Budzący się w nas instynkt łowcy nie ma żądnej litości dla wrogów- jak widać. Odzież z Anglii nie jest jednak warta podbitego oka, czy rozerwanego ubrania.

Artykuł powstał we współpracy z Hurtownią odzieży Angora