Skip to content Skip to footer

Manicure hybrydowy w domu – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Kobiety uwielbiają robić sobie paznokcie. Dostępność niedrogich lamp UV do utwardzania lakieru sprawia, że coraz częściej zamiast u kosmetyczki, manicure hybrydowy wykonujemy w domu. To duża oszczędność pieniędzy i czasu oraz sposób na relaks w domowym zaciszu. By manicure hybrydowy wykonywać estetycznie i jak najmniej inwazyjnie, należy pamiętać o kilku zasadach.

Przygotowanie paznokci pod hybrydę

Kluczowe jest prawidłowe przygotowanie paznokci, zanim lakiery hybrydowe wejdą do gry. Płytkę paznokcia można delikatnie zmatowić, przecierając ją blokiem polerskim. Im blok polerski bardziej zużyty, tym lepiej, gdyż potraktowana nim płytka nie zostanie uszkodzona. Niedopuszczalne jest piłowanie płytki gruboziarnistymi pilnikami, bo to najprostszy sposób do jej zniszczenia. Regeneracja zaś zajmuje trochę czasu.

Po przygotowaniu płytki, musimy zająć się również skórkami. Skórki najlepiej odsunąć za pomocą patyczka, wcześniej pokrywając je odpowiednim do tego preparatem, lub mocząc przez chwilę w wodzie z mydłem. Chodzi o to by zmiękły i uelastyczniły się, gdyż wtedy łatwiej je usunąć. Lakiery hybrydowe nie mogą dotknąć skórki podczas malowania, bo to może spowodować, że zejdą one z płytki, dlatego tak ważny jest ten etap.

Malowanie paznokci oraz suszenie

Po wstępnym przygotowaniu paznokci możemy zająć się przyjemniejszą częścią, czyli malowaniem. Na płytkę paznokcia nakładamy bazę, pamiętając by pokryć cały paznokieć równomiernie. Następnie nakładamy pierwszą warstwę lakieru, pamiętając o tym, by była jak najcieńsza. Paznokcie wkładamy pod lampę i utwardzamy przez podany przez producenta czas, najczęściej około 120 sekund. Kolejny krok to nałożenie drugiej warstwy, równie cienkiej jak pierwsza. Im precyzyjniej nałożymy lakier, tym lepiej. Należy pamiętać by nie dotknąć nim skórek. Gdy tak się zdarzy lepiej usunąć tą warstwą lakieru. Wcześniej nałożona warstwa pozostanie bez szwanku. Każdą kolejną warstwę lakieru utwardzamy pod lampą.

Gdy lakiery hybrydowe idą w ruch to znak, że jesteśmy coraz bliżej końca wykonywania manicure. Po utwardzeniu lakieru pozostaje jeszcze nałożenie top coat, czyli ostatniej warstwy. Top coat nadaje paznokciom delikatny połysk. Po jego nałożeniu po raz ostatni wkładamy paznokcie pod lampę. I to wszystko. Manicure hybrydowy gotowy. Okazuje się, że to wcale nie takie trudne.

Lakiery hybrydowe kupisz nachiodo.pl