Skip to content Skip to footer

Kilka słów na temat sandałów damskich ze skóry

Bez niektórych butów po prostu trudno wyobrazić sobie szafę współczesnej kobiety. Mowa tutaj na przykład o sandałach ze skóry, które jak żadne inne buty sprawdzają się wiosną oraz latem. Które modele warto mieć w swojej garderobie? Jakie sandały damskie skórzane są najbardziej uniwersalne i pasują do różnych stylizacji? Poniżej kilka wskazówek dla kobiet, które chciałyby zrobić naprawdę udane zakupy.

Sandały damskie skórzane

Sandały damskie ze skóry to buty, które dosyć mocno eksponują stopy, dlatego też doskonale sprawdzają się na przykład na takie okazje, jak randka czy spotkanie z przyjaciółkami. Wtedy, gdy kobieta chce wyglądać wyjątkowo, wybiera właśnie sandały. To buty, które są jeszcze bardziej zmysłowe niż klasyczne szpilki. Wszystko dlatego, że tak pięknie eksponują kostki oraz palce. Warto postawić na różne modele sandałków. Trudno wyobrazić sobie naprawdę świetnie wyposażoną garderobę, jeżeli zabraknie w niej na przykład sandałków na wysokim obcasie słupku, klocku albo na płaskiej podeszwie. W końcu każdy z tych modeli butów sprawdza się w trochę innych stylizacjach.

Najbardziej uniwersalne sandały, czyli model na słupku

Który model sandałów jest naprawdę najbardziej uniwersalny? Wszystko wskazuje na to, że to te na słupku. Słupek to bardzo wygodna alternatywa dla szpilki. Z jednej strony jest jest to obcas wysoki, dlatego też wydłuża nogi i całą sylwetkę, dodaje wzrostu. Z drugiej jest na tyle stabilny, że można w takich butach wygodnie spędzać czas od rana aż do nocy. To również obcas, który tak ładnie prezentuje się na każdej sylwetce, zarówno w przypadku kobiet szczupłych, jak również tych pań, które mają odrobinę większe gabaryty. To właśnie dla pań trochę bardziej krągłych słupek jest najlepszym wyborem, bo szpilka czasami w ich wypadku wygląda odrobinę karykaturalnie i wcale nie daje wrażenie lekkiej sylwetki.

Jaką skórę wybrać?

Podstawowe pytanie brzmi, na jaki model oraz z jakiej skóry się zdecydować? Jeżeli nie ma się w swojej garderobie żadnych sandałów, na początek najlepiej kupić sobie parę w kolorze czarnym lub beżowym. Beżowe sandały będą doskonale wyglądać wtedy, jeżeli wybierze się model wykonany ze skóry zamszowej. To prawdziwa klasyka gatunku. Czarne sandały są też bardzo uniwersalne, ale nie wyglądają tak ładnie do wszystkich letnich kreacji. Zwykle jasne buty dużo lepiej wydłużają również optycznie nogi, z czym nie do końca radzą sobie buty ciemne.