Skip to content Skip to footer

Na wakacje z pupilem

Każdemu należy się chwila oddechu. Wyjazd wakacyjny czy urlop mają za zadanie naładować akumulatory i zrelaksować człowieka. Co jeśli jest się opiekunem zwierzęcia, a szczególnie psa? Nie zawsze ma się osobę, która zajmie się pupilem, zabierze do siebie. W domu pies, w odróżnieniu od kota kiepsko będzie radził sobie samotnie. Dlatego może wybrać wakacje z psem?

Jak zorganizować wyjazd?

Zanim wybierze się destynację wyjazdu, warto rozważyć możliwości transportowe. Czy planuje się lot samolotem, przejazd własnym samochodem, a może publicznym środkiem transportu? Wszystkie te opcje różnią się potrzebami w przypadku wyjazdu z psem. W przypadku lotu samolotem należy zakupić specjalny transporter, założyć psu paszport i posiadać jego książeczkę szczepień. Bilet samolotowy nie zawsze jest dostępny dla pupili w przypadku tanich linii lotniczych. Należy być przygotowanym na podniesienie kosztów wyjazdu. Własny samochód jest najbardziej komfortową formą podróży na wakacje z psem. Po zamontowaniu bezpiecznych szelek, można zwiedzać świat mając psiego przyjaciela na tylnej kanapie. Należy jednak pamiętać, że psy mogą mieć chorobę lokomocyjną i lepiej sprawdzić to na krótszej trasie.

Gdzie szukać hoteli, w których można trzymać zwierzaka?

Najlepszą opcją, gdy chodzi o poszukiwanie odpowiedniego noclegu, gdy chodzi o wyjazdy z psem, są opinie ze specjalnych grup dla psiarzy w mediach społecznościowych. Realne doświadczenia wskazują, jakie udogodnienia są przewidziane, czy pokoje są wyciszone – pies w nowym miejscu może poszczekiwać z ekscytacji. Dobrym rozwiązaniem są samodzielne domki wypoczynkowe – jednak i tu nie zawsze pies jest mile widziany – właściciele obawiają się zniszczeń ze strony pupila. Również strony z wyszukiwarkami noclegów mają zazwyczaj możliwość sortowania wyników w danej lokalizacji według kryterium noclegu ze zwierzęciem. Zawsze jednak planują wakacje z psem należy zadzwonić do miejsca noclegowego, aby już na miejscu nie było nieprzyjemnych niespodzianek.

Jakie destynacje najlepiej sprawdzą się ze zwierzakiem?

Wakacje ze zwierzakiem zazwyczaj spędzane są w kraju. To wygodne od strony medycznej i finansowej. Wizyty u weterynarza w Polsce są stosunkowo tanie. Najczęściej właściciele czworonogów wybierają morskie plaże, góry lub jeziora. Należy jednak pamiętać, że psy nie mają wstępu na tereny parków narodowych, więc lepiej omijać szczyty czy plaże objęte takim dozorem. Pies, jako członek rodziny nie musi być przeszkodą w owocnym spędzaniu urlopu, może nawet być przyczyną otwarcia się na nowe możliwości wypoczynku.