Skip to content Skip to footer

Jesień w centrum ogrodniczym

Są takie sklepy, w których asortyment bardzo mocno uzależniony jest od aktualnej pory roku. Z pewnością nalleży do nich centrum ogrodnicze, w którym jesienne zakupy wyglądają zupełnie inaczej od tych wiosennych.

Centrum ogrodnicze i jesienne zakupy


Hurtownia ogrodnicza jesienią pełna jest drzewek – mowa tu zarówno o drzewkach owocowych, takich jak na przykład jabłonki, śliwy i grusze, a także drzewek i krzewów ozdobnych, które sadzi się na posesjach wokół domów. Jesień to również czas sadzenia iglaków. To najlepszy moment na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu, bo jesienią podłoże jest wilgotne, chociaż rośliny powoli przygotowują się już do zimowego odpoczynku, z pewnością nie zabraknie im wody potrzebnej do tego by się zakorzenić. Kto planuje wokół domu posadzić na przykład tuje, które występują w różnych bardzo atrakcyjnych odmianach, z powodzeniem może zabrać się za to właśnie jesienią. Każdy dobrze zaopatrzony sklep ogrodniczy ma ich sadzonki na stanie, jeżeli jednak potrzebnych jest ich wiele, warto poszukać też oferty online. Hurtownia ogrodnicza online to sklep z bardzo przystępnymi cenami, dzięki czemu nawet zakup kilkudziesięciu sadzonek nie będzie dramatycznie drogi.

Jesienne prace w ogrodzie


Jesień to nie tylko czas prac porządkowych w ogrodach, ale również powolnego przygotowywania się do wiosny. To właśnie jesienią warto na przykład kupić podłoże, aby wstępnie przygotować sobie stanowiska do wysiewu warzyw oraz do sadzenia roślin kwiatowych. Jesienią podłoże w workach sprzedawane na kilogram lub litry, często bywa dużo tańsze niż wiosną. Generalnie prace ogrodnicze bywają dosyć kosztowne, dlatego pewny zakupy warto jest rozłożyć sobie na raty, aby tak bardzo nie odczuć ich wiosną. A zatem już jesienią można zaopatrywać się w nasiona i cebulki warzyw oraz owoców. Sklep ogrodniczy zwykle już późną jesienią wprowadza nasiona, poza tym niektóre warzywa do gruntu można wysiewać jesienią, aby pierwszymi plonami cieszyć się już wczesną wiosną.

Ziołowy ogródek w domu


Jest jeszcze jeden ważny cel jesiennej wizyty w centrum ogrodniczym. Mowa tu o zakupie świeżych sadzonek zół, dzięki czemu przez cały rok można mieć w domu dostęp do świeżych listków bazylii albo mięty. Sadzonki ziół do domowego zielnika najlepiej jest kupować w dobrych sklepach ogrodniczych, bo te z marketów często mają słabą jakość i szybko schną. Zamiast świeżych ziół będzie miało się wtedy zioła suszone, jednak z pewnością nie o to w tym chodzi. Poza tym gdy brak dostępu do świeżych jarzyn, to właśnie zielone listki domowych ziół dostarczają nam mnóstwo witamin.