Skip to content Skip to footer

Jakie psy na sprzedaż najlepiej wybrać?

Każdy od dzieciństwa marzył o małym, słodkim szczeniaczku. Oglądając 101 Dalmatyńczyków chęć posiadania czworonoga o wielkim przyjaznym i przepełnionym miłością sercem tylko wzrastała. Nie każdy jednak otrzymał tą szansę – może i słusznie. Posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność. Warto więc pogłębić swoją wiedzę o czworonogach, a dopiero później poszukać hodowli lub osoby prywatnej, która oferuje psy na sprzedaż.

Od czego zacząć przy zakupie psa?

Psy na sprzedaż są oferowane przez nie tylko hodowle, ale również przez osoby prywatne. Na samym początku warto zastanowić się jakie oferujemy możliwości dla dobrego bytu psa. Warto więc odpowiedzieć na pytanie takie jak: czy mieszkamy w bloku czy w domu prywatnym? Czy mamy ogród czy nie? Czy pracujemy więcej niż 8h dziennie i tym samym pies musiałby zostać sam w domu przez większą część dnia? Czy ktoś z rodziny w razie niespodziewanej sytuacji mógłby zająć się naszym czworonogiem? Pies to obowiązek, nie należy o tym zapominać, dlatego decyzja o zakupie psa musi być przemyślana – dzięki temu unikniemy w przyszłości publikowania ofert typu „sprzedam psa”.

Jaka rasa psa będzie odpowiednia?

Gdy znana jest odpowiedź na powyższe pytania należy przejść do kolejnej kwestii – jaka rasa będzie odpowiednia? Wybranie odpowiedniej rasy do swojej osobowości i trybu życia jest kluczowe, unikniemy bowiem później ciągłych wątpliwości i pytań typu ” czy sprzedam psa odpowiedniej osobie, kochającej czworonogi?”

Jeśli jesteś osobą lubiącą spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu zastanów się nad rasą taką jak: syberyjski huskey, owczarek australijski czy owczarek niemiecki. Przy zakupie psa warto właśnie postawić na te rasy. Są to psy, duże lubiące biegać – dzięki czemu będą idealnymi towarzyszami w treningach. Psy te wymagają dużo ruchu, spacerów dlatego jeśli kochasz biegać po górach i nie tylko….to taki pies świetnie odnajdzie się w Twoim trybie życia i będzie czerpał z tego pełną radość.

Z kolei dla osoby, która uwielbia spędzać czas w domu lub w ogródku pijąc kawę czy czytając książkę odpowiedni będzie maltańczyk lub yorkshire terrier. Są to małe, spokojne i kochane pieski lubiące spędzać czas na kanapie. Uwielbiają być w centrum zainteresowania, dlatego też kochają pieszczoty. Dla maltańczyka i yorka wystarczą krótkie spacery w ciągu dnia, są to psy przeznaczone głównie do towarzystwa. Ponadto, pieski te mają włosy, nie sierść – dzięki czemu przy odpowiedniej pielęgnacji wyglądają naprawdę zjawiskowo.