Skip to content Skip to footer

Chcesz ręcznie szyć misie, czy warto?

Jeśli poważnie myślisz o jakimś własnym pomyśle na działalność gospodarczą, trzeba rozważyć wiele kwestii. Dziś sytuacja na rynku wygląda tak, że grubo ponad 90% produkcji odbywa się na Dalekim Wschodzie. I nie jesteśmy w stanie konkurować z tym rynkiem, za to coraz częściej rzeczy robione ręcznie, nie w fabryce, zaczynają znajdować grono Klientów.

Czy zatem manufaktura to dobry pomysł?

Jak najbardziej tak, wszystkie produkty wytworzone ręcznie, niepowtarzalne, są coraz bardziej poszukiwanym towarem na rynku. Tytułowe ręcznie szyte misie są tego doskonałym przykładem. Produkt z autorskim pomysłem, wytworzony ręcznie, niepowtarzalny, ma olbrzymie szanse na rynkowy sukces. Należy tylko pamiętać, że tu liczy się kreatywność, inwencja i wytrwałość. Nie może przecież zabraknąć pomysłów i koncepcji, a każdy ręcznie uszyty miś musi czymś się wyróżniać. To nie jest takie proste, jak nam się początkowo wydaje, musimy posiadać wizję rozwoju takiej działalności.

Od czego rozpocząć ręczne szycie misiów?

Koncepcja, to jest w tym przypadku najważniejsze słowo, taki klucz do sukcesu. Przecież ręcznie szyte misie muszą czymś się wyróżniać i nie możemy powielać sprawdzonych już pomysłów i rozwiązań. Tu mocno liczy się nieskończona kreatywność. Jeśli już wiemy jak nasz miś ma wyglądać, jak będziemy go szyć, to wówczas należy przeanalizować rynek pod kątem oferty surowcowej. Wybierzmy takie surowce i takie pomysły, by nasza manufaktura znalazła swoje miejsce na rynku. I nie chodzi o sukces jednorazowy, powinniśmy raczej myśleć o planowaniu pewnych tendencji. Wiadomo natomiast, że cenowo nie będziemy konkurować z produkcją masową, fabryczną, ale też i nasz Klient będzie inny. Nasze ręcznie szyte misie muszą przypaść do gustu Klientowi bardziej wyrafinowanemu, wręcz szukającemu takich niepowtarzalnych produktów.

Czy duża konkurencja jest w tej branży?

Cóż, mało pozostało na rynku dziedzin, gdzie będziemy pionierami. Oczywiście niejedna już osoba zajmuje się podobną działalnością, dlatego musimy znaleźć coś, co będzie nas wyróżniało. Choćby jakość, pomysłowość, czy też opakowanie. Każdy element przyjętej strategii marketingowej będzie odpowiedni, byle zapewniał nam rozpoznawalność naszego ręcznie szytego misia.

Ręcznie szyte misie znaleźć można w Artistroom.pl