Skip to content Skip to footer

Jaki upominek na pamiątkę chrztu?

Chrzest to zwykle pierwsza ważna uroczystość w życiu dziecka. To nie tylko święto natury religijnej, ale także okazja, by spotkać się z bliskimi i przedstawić im nowego członka rodziny. Warto uwiecznić ten moment nie tylko na zdjęciach, ale także w postaci drobnych upominków na pamiątkę. Co podarować maluszkowi w tym niezwykłym dniu?

Jaki prezent z okazji chrzcin?

Chrzciny to wyjątkowy dzień w życiu dziecka – moment, w którym dołącza do chrześcijańskiej wspólnoty, ale też zwykle pierwsze spotkanie w większym, rodzinnym gronie. Bliscy są zwykle bardzo podekscytowani poznaniem nowego członka rodziny i z tej okazji życzą mu pomyślności w dalszym życiu i obdarowują go prezentami.Tradycją stało się wręczanie kartek z życzeniami, które dziecko będzie pomogło przeczytać, kiedy podrośnie. To wspaniała, unikatowa pamiątka, którą warto dołączyć do prezentu. Oprócz tego mile widziany jest drobny podarunek – to może być ubranko, zabawka, ale też jakiś typowo pamiątkowy przedmiot, który zostanie z dzieckiem na resztę życia.

Pamiątka chrztu – drobiazg, który będzie cieszył przez lata

Co wybrać na pamiątkę chrztu świętego? Możliwości jest naprawdę dużo. Z roku na rok oferta sklepów się powiększa i można w nich znaleźć wyjątkowe przedmioty stworzone z myślą o chrzcinach. Ważne, aby wybrać prezent od serca, z myślą o konkretnym dziecku.Dobrym pomysłem jest pamiątkowa tabliczka z życzeniami czy pudełko wspomnień z imieniem dziecka i datą. Popularnością cieszą się również wyroby jubilerskie z grawerem czy pamiątkowe albumy na zdjęcia. Wiele prezentów można także wykonać samodzielnie – to choćby pamiątkowy film czy księga wspomnień z wpisami gości zaproszonych na chrzciny.

Gdzie kupić wyjątkową pamiątkę chrztu?

Zalezienie odpowiedniego prezentu na chrzciny może zająć trochę czasu – to musi być jedyna w swoim rodzaju pamiątka chrztu, coś wyjątkowego i nietuzinkowego.Na poszukiwania najlepiej wybrać się do sklepu z prezentami na wyjątkowe okazje. Ciekawe propozycje można znaleźć w sieci – wiele sklepów specjalizuje się w eleganckich upominkach, także tych projektowanych z myślą o chrzcie. Można znaleźć tam różne ciekawe pamiątki chrztu i poprosić o ich personalizację, np. umieszczenie imienia dziecka czy życzeń.

Pamiątka chrztu znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl