Skip to content Skip to footer

Jak wybrać krótką suknię ślubną?

Krótkie suknie ślubne ostatnio są coraz bardziej popularne z uwagi na swoje liczne zalety. Kiedy jednak możemy w nie zainwestować? Jak dobrać krótką suknię ślubną do siebie? Wszystkie te informacje znajdują się poniżej.

Krok pierwszy – rozważenie zalet krótkich sukien ślubnych

Na początek trzeba jednak w ogóle zdecydować, czy na pewno chcemy inwestować w krótkie suknie ślubne. Czym się one charakteryzują? Przede wszystkim mogą one mieć różną długość (przed kolana, do kolan, do połowy łydki), ale zasadniczo pokazują nogi oraz buty panny młodej. Generalnie zatem takie krótkie suknie przeznaczone są raczej dla kobiet o ładnych, smukłych łydkach i nie za bardzo puszystych.

Oczywiście to jednak nie koniec zalet. Każda krótka suknia ślubna także świetnie się sprawdza w sezonie letnim, wiosennym i wczesnej jesieni. Ponadto doskonale nadaje się ona na przeróżne imprezy w plenerze. Krótka suknia ślubna słynie także ze swojego retro charakteru i wyjątkowej, ponadczasowej elegancji.

Krok drugi – wybór kroju sukni ślubnej

Kiedy już zdecydujemy, że krótka suknia ślubna to jest naprawdę to, czego chcemy, to warto zastanowić się nad fasonem takiej sukni. Jakie mamy tu możliwości? Na pewno będzie to klasyczna, rozkloszowana sukienka z prostą górą i szerszym dołem, doskonale pasująca do osób o pięknych nogach, ładnie zarysowanej talii i smukłej sylwetce.

Warto także rozważyć suknię w kształcie litery A – będzie ona prostsza od poprzedniej, ale za to pasuje do w zasadzie każdej sylwetki. Bardzo dziewczęcym i delikatnym krojem jest też styl empire czy grecki – obydwa z lejących się materiałów, eleganckie w swojej prostocie. Oczywiście można także pójść zupełnie w inną stronę i zainwestować w opinającą kształty sukienkę z wytwornego i bogato zdobionego materiału.

Krok trzeci – barwa sukni ślubnej

Na koniec należy jeszcze powiedzieć słowo o barwie takiej krótkiej sukni ślubnej. Otóż bowiem tu świetnie sprawdza się suknia ślubna ecru. Pięknie podkreśla ona delikatność lata czy wczesnej jesieni. Ponadto taka suknia ślubna ecru doskonale też tonuje całość kreacji, dodaje jej nieco nostalgicznego charakteru.

Warto także wspomnieć, że barwa ecru pięknie komponuje się z dawną koronką. W ten sposób potęgowany jest jej retro styl, dodawana jest nuta ponadczasowej elegancji, klasy i nostalgii. Zdecydowanie zatem suknia ślubna krótka w barwie kremowej warta jest rozważenia.

Podsumowując – zakup krótkiej sukni ślubnej wcale nie jest tak trudny, lecz wymaga pewnego czasu i rozwagi.