Skip to content Skip to footer

Jak podróżować bez prawa jazdy?

Nie każdy ma prawo jazdy, a podróżowanie bez niego może wydawać się trudne. W końcu, ten jeden dokument uprawnia do samodzielnego poruszania się samochodem po drogach wszystkich krajów Unii Europejskiej. Ale co zrobić, kiedy nie ma się prawa jazdy? Jak podróżować tanio, wygodnie i bezpiecznie?

Mikrobusy

W ostatnich latach na popularności zyskuje międzynarodowy transport osób z wykorzystaniem mikrobusów. Są to specjalnie przystosowane pojazdy. Zazwyczaj mają miejsce dla ośmiu pasażerów oraz kierowcy. Mają też miejsce niezbędne do schowania i przewiezienia bagaży.

Mikrobusy z http://www.efectbus.pl/ są nowoczesne i dodatkowo wyposażone, tak by podróżowanie nimi było przyjemne i maksymalnie luksusowe. Najważniejszy aspektem są tutaj wygodne siedzenia samolotowe, które umożliwiają długą podróż bez odczuwania jej negatywnych konsekwencji.

Cena luksusu

Fotele we flocie samochodowej, którą można obejrzeć na http://www.efectbus.pl/ , to nie wszystko! Ważne jest też wyposażenie, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Sprawna i efektywna klimatyzacja to obecnie must have na każdej długiej trasie. Bez niej, samochód zamienia się w rozgrzaną puszkę.

Warto też wspomnieć o udogodnieniach, które mają na celu rozrywkę. Jest to dostęp do sieci Wi-Fi, odtwarzacz DVD z bogatą filmoteką do wyboru oraz radio, które słychać w każdym miejscu auta. Dzięki temu, podróż to czas relaksu i odpoczynku, którego nie można zaznać samodzielnie prowadząc auto.

Bez dodatkowych kosztów

Prawo jazdy to za mało żeby móc prowadzić samochód. Trzeba jeszcze dysponować sprzętem. Nie wystarczy jednak kupić pojazd. Trzeba go jeszcze utrzymać i opłacać. Mowa tu, o kosztach napraw, przeglądach, serwisowaniu oraz obowiązkowym ubezpieczeniu. Wyjeżdżając za granicę należy też pamiętać o wykupieniu zielonej karty, a to wszystko składa się na niemałe koszty.

Korzystanie z usług profesjonalnego przewoźnika niweluje te koszty. Wszystkie leżą po stronie przewoźnika, a każdy pasażer ponosi niewielki ich odsetek. Dzięki temu, bilety na busa są dużo tańsze niż koszty utrzymania własnego auta.

Patrząc z tej perspektywy, posiadanie samochodu oraz prawa jazdy jest mało opłacalne. Dużo wygodniej, zwłaszcza na długich trasach, jest korzystać z profesjonalnych przewoźników. Tym bardziej, że bardzo często mają oni w swojej ofercie usługę door to door. Polega to na tym, że kierowca zabiera pasażerów ze wskazanego adresu i zawozi dokładnie pod wskazany adres. Tak samo jak w przypadku własnego auta! Podróżowanie busem jest równie praktyczne.