Skip to content Skip to footer

Jak wybrać bransoletkę z masą perłową?

Dzisiaj coraz modniejsza staje się bransoletka z masą perłową. Jednak w jaki sposób dokonać wyboru spośród wielu różnych bransoletek tego typu? Na co spojrzeć? Co się tutaj liczy?

Krok pierwszy – kolor masy perłowej

Na początek trzeba mieć na uwadze to, że bardzo istotny jest kolor jaki ma dana masa perłowa. Najczęściej spotkamy się z jasną masą perłową. Ładnie się ona prezentuje i naprawdę pięknie lśni. Z drugiej jednak strony, można także z powodzeniem spotkać masę perłową w odcieniu ciemniejszym, prawie wchodzącą w czerń.

Generalnie rzecz ujmując, czym jednak tak naprawdę jest taka masa perłowa? Otóż będzie to nic innego jak macica, czyli część wewnętrzna pewnych muszli pewnych ślimaków czy małży.

Krok drugi – srebro czy złoto

Następnie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy preferujemy dodatek srebra czy złota. Często można spotkać się z przesądem, że jak masa perłowa ,to koniecznie musi jej towarzyszyć srebro, ponieważ wszystko inne nie prezentuje się za dobrze. Oczywiście, nie ma to nic wspólnego z prawdą.

Początkowo biżuteria z masą perłową częściej była wykonana ze srebra, ponieważ było to bardziej praktyczne i tańsze rozwiązanie. Dzisiaj jednak znaleźć można także masę perłową połączoną ze złotem.

Krok trzeci – styl bransoletki

Bardzo ważne jest także to, jaki styl będzie miała dana bransoletka. Oczywiście, taki styl trzeba dopasować do siebie, czy do charakteru obdarowywanej osoby. Masa perłowa często wykorzystywana jest w różnego rodzaju bardziej staromodnych stylach, niemniej jednak nie tylko i wyłącznie tam.

Dawniej rzeczywiście stosowaną ją przede wszystkim w kameach – takie kamee z masą perłową były naprawdę bardzo cenione. Niemniej dzisiaj bransoletka z masą perłową może być utrzymana naprawdę w bardzo różnym stylu. Może to być nowoczesna bransoletka z niewielkim dodatkiem masy perłowej, utrzymana w prostym i futurystycznym stylu. Dalej, może to także być bransoletka o nieco staromodnym, ażurowym kroju. Co więcej, taka bransoletka z masą perłową również może pięknie prezentować się w wersji nieco etno.

Podsumowując, taką bransoletkę z masą perłową można w pełni dostosować do swojego stylu i ubioru. Ważne jest to, aby całość prezentowała się estetycznie.

Bransoletki z masą perłową dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru