Skip to content Skip to footer

Jak spędzić czas nad jeziorem? Hotel ze SPA

Wolny weekend, piękna pogoda, to idealny duet, by wybrać się na wyjazd poza miasto. Nad morze lub w góry za daleko, warto więc poszukać miejsc w pobliżu, które również zachwycają widokami i czystym powietrzem. SPA nad jeziorem to idealny sposób na spędzenie wolnych dni i mały reset przed kolejnym tygodniem.

Dokąd pojechać?

Hoteli położonych w pięknych okolicznościach natury oferujących zabiegi SPA przybywa z każdym rokiem. Wymagania turystów są coraz większe – oprócz pływania kajakiem i grania w siatkówkę pragniemy relaksu i odrobiny luksusu. Nieodzownym numerem jeden na mapie miejscowości położonych nad jeziorem z ośrodkami ze SPA są oczywiście Mazury.

Rytuałów pielęgnacyjno-upiększających doświadczymy chociażby w hotelach nad jeziorem Ryńskim, nad jeziorem Orzyc bądź w okolicach jeziora Niegocin. Przepiękne widoki na zalesiony krajobraz i czystą wodę uprzyjemnią dodatkowo zabiegi wprowadzające nas w stan zapomnienia.

W województwie lubuskim możemy udać się do hoteli położonych w okolicy Jeziora Reczynek – tam oddamy się rytuałom ajurwedyjskim, które skutecznie zniwelują nagromadzony stres. Na Kujawach rozkoszować się możemy dobroczynnymi właściwościami ziół w jednym z hoteli położonych nad jeziorem Chomiąskim.

Jakie zabiegi wybrać?

Oferta hoteli ze SPA nad jeziorem jest niezwykle bogata i obfituje w zarówno w zabiegi na ciało, na twarz, jak i dłonie oraz stopy. Będąc w okolicy drzew i wody, warto zdecydować się na typowo relaksujące rytuały, które pozwolą zapomnieć o codzienności.

Peeling całego ciała, masaż relaksacyjny, aromaterapia to podstawowe zabiegi odprężające, po których nasza ciało będzie przyjemnie rozluźnione i zadbane. Będąc w SPA dobrze jest skorzystać również z sauny fińskiej, jacuzzi lub udać się na kąpiel borowinową.

Krótki pobyt w SPA to idealny czas na zadbanie o swoją cerę – peeling kawitacyjny, zabiegi mezoterapii, zabiegi z kwasem hialuronowym – pozwolą w szybki sposób odzyskać gładkość skóry. To również idealny moment na oddanie się w ręce profesjonalnej kosmetyczki, która wykona nam piękny manicure i pedicure, podczas gdy my będziemy rozkoszować się widokami na las i jezioro.

Jak spędzić czas?

Aby nasz krótki pobyt nad jeziorem był w pełni dla nas satysfakcjonujący i przyniósł oczekiwany odpoczynek, warto jeszcze przed wyjazdem zastanowić się nad tym, co będziemy robić w wolnym czasie.

Możliwości jest wiele: kajaki, rowerki wodne, spacery po lesie, fotografowanie krajobrazów, gra w siatkówkę, rejs żaglówką – to tylko niektóre z propozycji. Rozplanujmy nasz pobyt w spa nad jeziorem tak, by z jednej strony nacieszyć się czasem na łonie przyrody, z drugiej zaś oddać się w ręce profesjonalistów i zapomnieć o poniedziałku.