Skip to content Skip to footer

Jak przygotować swoje mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy

Coraz więcej osób decyduje się na organizację wczasów i wycieczek we własnym zakresie. Wyjazdy z biurem podróży stają się mniej popularne. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zatem prywatne kwatery i apartamenty, które są doskonałą alternatywą dla nocowania w klasycznym hotelu. Właściciele nieużywanych nieruchomości, które są położone w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach, mogą na poważnie rozkręcić wynajem krótkoterminowy i czerpać z tego tytułu dodatkowe zyski.

Obsługa apartamentów

Wynajem krótkoterminowy mieszkań dla turystów wcale nie musi oznaczać, że właścicielowi mieszkania dojdą dodatkowe obowiązki. Wystarczy zleci zarządzanie apartamentami odpowiedniej firmie, która ma w swoim portfolio tego typu usługi. Obsługa apartamentów polega wtedy na przyjmowaniu gości i wymeldowaniu ich, czyli tak zwanym check-in oraz check out, na sprzątaniu mieszkania Czy zarządzaniu kalendarzem rezerwacji. Tego typu zarządzanie apartamentami jest oczywiście odpłatne, ale i tak właściciel nieruchomości może sporo zarobić, jeżeli jego mieszkanie i ma wysoki standard i jest ładnie urządzone.

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy?

Od czego zacząć przygotowania swojego mieszkania do wynajmu krótkoterminowego? Dobrym pomysłem będzie po prostu przemalowanie mieszkania na biało – białe mieszkania cieszą się popularnością, bo nawiązują do modnego stylu skandynawskiego. Mieszkanie dobrze jest wyposażyć w proste i funkcjonalne meble, raczej pozbyć się starych wersalek czy kanap, które na gościach z zagranicy nigdy nie robią dobrego wrażenia. Jeżeli zainwestuje się pewną kwotę w poprawę wyglądu swojego mieszkania czy apartamentu, można liczyć na większe zainteresowanie ze strony gości i na wyższe zarobki.

Zarządzanie wynajmem krótkoterminowym

Zarządzanie wynajmem krótkoterminowym warto zlecić zewnętrznej firmie. To właśnie z jej pracownikami można skonsultować się w kwestii tego, jak podnieść atrakcyjność swojego mieszkania. Z pewnością dobrym tropem będzie wyposażenie go w nawet najtańszą pralkę automatyczną, żelazko czy suszarką do włosów. Na gościach dobre wrażenie robi testosteron czy kuchenka mikrofalowa. Im lepiej wyposażone mieszkanie, tym większe zainteresowanie ze strony rodzin z małymi dziećmi, które często wolą nocować w prywatnych mieszkaniach niż w hotelach. Cenią sobie większą swobodę. Pracownicy firmy oferującej zarządzanie wynajmem krótkoterminowym z pewnością udzielą wszelkich porad, dzięki którym będzie można ruszyć z wynajmem z kopyta.