Skip to content Skip to footer

Subimacyjne drukowanie

Skuteczne drukowanie drukiem cyfrowym to technika nazywana drukiem sublimacyjnym. W ten sposób powstaje wiele projektów reklamowych, które zostają przeniesione na tkaniny czy różnego rodzaju materiały.
Dzięki odpowiedniej sublimacji nadruki reklamowe są wyraziste i bardzo kolorowe i równocześnie bardzo trwałe.

DEFINICJA NADRUKU SUBLIMACYJNEGO

Nadruk sublimacyjny to skuteczna metoda przeniesienia grafiki lub tekstu reklamowego na powierzchnie polimerowe. Dzięki tej metodzie powstaje wiele obrazów, plakatów oraz nadruków na koszulki. Druk sublimacyjny na tkaninach jest trwały i bardzo wytrzymały, trudno jest go sprać oraz jest odporny na UV.Do druku sublimacyjnego używa się specjalnych tuszy, które wiążą się z tkaninami poliestrowymi. Wszystko polega na tym, że odpowiedni wzór dociskamy do tkaniny w termoprasie. W tym samym momencie, pod wpływem wysokiej temperatury, włókna poliestrowe otwierają się i przyjmują barwniki, w końcowym stadium druku sublimacyjnego, włókna zamykają się, W ten sposób na tkaninie powstaje obraz lub dana treść reklamowa.

PLUSY DRUKU SUBLIMACYJNEGO

Nadruk sublimacyjny ma wiele plusów, dzięki tej metodzie powstają piękne obrazy czy ciekawe koszulki. Nadruki na koszulkach nie blakną, nie spierają się i nie pękają. Druk sublimacyjny na tkaninach trwa przez długi czas i na bardzo długo jest utrwalony.Czas zadrukowania materiału jest bardzo szybki, nie wymaga zbyt wielkiego nakładu finansowego. Zakup maszyn do nadruku sublimacyjnego, nie jest zbyt wysoki. Ponadto wszelkie projekty można poddawać obróbce za pomocą typowych i prostych programów komputerowych.

DLACZEGO SUBLIMACYJNY DRUK NA KOSZULKACH?

Większość koszulek reklamowych to proste i tanie elementy odzieży, z dużą ilością zawartego w sobie poliestru. Dzięki temu wszelkie nadruki na takich koszulkach wychodzą najlepiej i najdokładniej.

Nadruki na koszulkach są trwałe i mocne i przede wszystkim bardzo ładne kolorystycznie.

Nadruk sublimacyjny nie tylko dobrze wygląda na białych koszulkach ale także na koszulkach w innych kolorach. Faktem jest również, że skład koszulki musi posiadać włókna poliestrowe ale nie musi tych włókien być w składzie 100 %. Drukowane koszulki, drukiem sublimacyjnym mogą być mieszane, czyli mieć część włókna poliestrowego, a część bawełnianego.