Skip to content Skip to footer

Innowacja w rolnictwie, czyli pojemniki plastikowe od Schoeller Allibert

Częstym problemem w rolnictwie oraz we wszystkich firmach zajmujących się przetwórstwem warzyw i owoców jest niewłaściwe przechowywanie tychże. Nieodpowiednie opakowania plastikowe, kiepskiej jakości skrzynki plastikowe kupowane po taniości i inne błędy to niestety zjawisko codzienne, psujące dochody bardzo wielu dobrym firmom. Jak to zmienić?

Dlaczego skrzynki plastikowe są najlepszym wyborem dla owoców i warzyw?

Przede wszystkim warto na wstępie podkreślić, że standardowo rzecz ujmując skrzynki plastikowe są najlepsze dla przechowywania i transportowania świeżych owoców i warzyw. Liczne otworki na spodzie oraz z boku zapewniają stały przewiew powietrza, co chroni warzywa i owoce przed zgniciem.

Jakie są zalety droższych i lepszych producentów opakowań plastikowych, takich jak Schoeller Allibert?

Niestety mamy często tendencje do kupowania naprawdę tanich i kiepskiej jakości produktów licząc na to, że przecież wytrzymają one i będą tak samo dobre. Otóż niestety nie bardzo. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w opakowania plastikowe Schoeller Allibert.

Ten producent opakowań plastikowych działa na rynku od dawna, co zapewnia mu naprawdę spore doświadczenie w tej dziedzinie. Jego produkty charakteryzują się przede wszystkim bezpieczeństwem -zarówno dla przewożonego produktu (wysoka jakość pojemników, specjalne materiały dla produktów niebezpiecznych, rozłożone siły tak, aby przy upadku nic się nie stało) oraz dla pracowników (systemy zapobiegające zsuwaniu się skrzyń itp.). Ponadto pojemniki plastikowe Schoeller Allibert wyróżniają się jeszcze trwałością i odpornością na upadki i zniszczenia.

Jak dodatkowo zmniejszyć straty, wybierając dobre opakowania na owoce i warzywa?

Wiemy już, że producent opakowań plastikowych Schoeller Allibert zdecydowanie jest absolutnym liderem na rynku, z którego rozwiązań warto korzystać. Ponadto wiemy także, że skrzynie plastikowe wydają się być najlepszym rozwiązaniem w przypadku warzyw i owoców. Co jeszcze możemy zrobić? Otóż warto rozważyć zakup składanych skrzyń do transportu – w drodze powrotnej zajmą one dużo mniej miejsca. Z kolei do celów magazynowania mogą nam się przydać różne skrzynki plastikowe na kółkach – dzięki nim transport między magazynami czy halami będzie prosty i łatwy.

Pamiętajmy jeszcze, że wybór tylko jednego producenta opakowań plastikowych np. Schoeller Allibert podyktowany jest także wzajemną kompatybilnością różnych jego produktów, co usprawnia nam pracę.