Skip to content Skip to footer

Hodowla psów myśliwskich

Psy myśliwskie to szlachetne zwierzęta, które towarzyszą myśliwym od najdawniejszych lat. Do tej grupy zalicza się czworonogi takich ras, jak: wyżły, charty, spaniele i wiele innych. Są one niezwykle pomocne w trakcie poszukiwań zwierzyny łownej, pomagają również w jej tropieniu oraz płoszeniu. Wielu zwolenników polowań przeszukuję psy myśliwskie ogłoszenia, aby znaleźć towarzysza i pomocnika łowów. Na co zwrócić uwagę, kiedy do głowy przyjdzie myśl : kupię psa myśliwskiego?

Hodowle psów myśliwskich – na co zwróć uwagę?

Psy myśliwskie na sprzedaż łatwo odnaleźć w Internecie. W sieci i w prasie branżowej znajduje się sporo ogłoszeń różnorodnych hodowli. Pierwszą istotną sprawą jest sprawdzenie takiej działalności w związku kynologicznym. Hodowle psów rasowych należą również do stowarzyszeń, które do publicznej wiadomości podają swoich członków. Równie istotna jest wcześniejsza wizyta w tym miejscu, aby zobaczyć, jak wyglądają i jak czują się psy. Warto sprawdzić również w jakich warunkach przebywają zwierzęta. Wygląd czworonogów zależny jest od genów przekazanych przez rodziców. Istotne jest więc sprawdzenie reproduktorów hodowli, ich rodowody oraz drzewo genealogiczne. Pomocne może być także sprawdzenie informacji o osobie lub firmie, która oferuje psy myśliwskie na sprzedaż w Internecie. Szczególną uwagę należy zwrócić na książeczkę zwierzęcia, a zwłaszcza na to, czy zostało odrobaczone.

Kupię psa myśliwskiego – i co dalej?

Psy myśliwskie wymagają specjalistycznego oraz profesjonalnego przeszkolenia. Ważne jest oswojenia psa z lasem, dzikimi zwierzętami oraz wodą. Umiejętności, takie jak aport, poszukiwanie postrzelonej zwierzyny łownej oraz wypłaszanie zwierząt z nory wymaga odpowiedniego treningu. Od właściciela będzie wymagało to cierpliwości oraz wygospodarowania odpowiedniej ilości czasu.

Psy myśliwskie ogłoszenia to początek fascynującej przyjaźni psa i człowieka. Czworonóg to idealny towarzysz polowań oraz ich nieodzowny element. Decydując się na kupno zwierzęcia warto sprawdzić hodowlę, z której pochodzi. Nie brakuję bowiem nieuczciwych hodowców. Zdrowie i dobre geny psa myśliwskiego to dwie najważniejsze kwestie dotyczące zwierzęcia. Psy myśliwskie to wspaniałe rasy.