Skip to content Skip to footer

Francuskie perfumy lane – styl, klasa i piękny zapach!

Francja jednym będzie się kojarzyć z miłością i urokliwym Paryżem, a jeszcze innym z wieżą Eiffela i dobrym, zleżałym winem. Ale warto pamiętać, że to przede wszystkim kolebka eleganckich perfum. Obecnie w sklepach internetowych i w renomowanych salonach są dostępne zarówno francuskie perfumy lane wysokiej jakości, jak i ich tańsze odpowiedniki.

Zapachy, które zachwyciły świat

Dzisiaj – co nikogo nie dziwi – perfumy z Francji są synonimem prestiżu. Osoba, która się nimi spryska, czuje się pewna siebie, przestając być anonimową postacią. Taki zapach dodaje klasy, podkreśla urodę, ma wpływ na hormon szczęścia. Wiedzą o tym najlepsi perfumiarze tworzący nowe kompozycje. Zdają sobie z tego sprawę również potentaci z branży, którzy w Francji zakładają swoje siedziby i zajmują się produkcją francuskich perfum lanych.

Francuskie perfumiarnia – początki

Pamiętacie zapewne szokujący film lub książkę pt. „Pachnidło” i młodego bohatera, który tworzył oryginalne francuskie perfumy lane ze…skór kobiet? Nie o tym strasznym procederze jest jednak ten artykuł. Powyższy tytuł został przywołany z innego powodu. Doskonale pokazano tam, dlaczego francuscy arystokraci tak bardzo potrzebowali perfum. Były to wszak czasy, kiedy mało kto myślał o kąpieli, a peruki nosił po to, aby zakryć oblepione od brudu włosy. Stąd panie i młodzi panowie tak bardzo poszukiwali flakoników, z których wydobywał się piękny aromat. Zaczęło się na Prowansji i Lazurowym Wybrzeżu, a dokładniej w miejscowości Grasse, w której właśnie powstawały pierwsze domy perfumeryjne. Ale takim najsłynniejszym był Houbigant – otwarty w 1775 roku w Paryżu, gdzie zaopatrywały się m.in. cesarzowa Józefina i królowa Maria Antonina. Z czasem pojawiły się tam popularne kompozycje o zapachu paproci.

Zmysłowe perfumy lane

Obecnie każdy będzie zadowolony z francuskich perfum lanych, często dostępnych w buteleczkach o pojemności od 30 ml do 100 ml. Jedną z bardziej znanych ich odmian jest np. AngeLove, ale można nabyć również w przystępnej cenie, wygodne w użytkowaniu. zamienniki tej znanej marki. I co ważne, w niczym one nie ustępują oryginałom. Też pobudzają zmysły i będąc bardzo wykwintnymi produktami. Wszystkie, wytwarzane w specjalny sposób, w tym odpowiedniki, charakteryzują się trwałością – utrzymują się bowiem na skórze przez kilkadziesiąt godzin! A jaki jest ich zapach? Niezwykły i magiczny! Wyczujemy wymieszane składniki takich roślin, jak: róża, jaśmin, mimoza, kwiat pomarańczy czy cudowna lawenda. Francuskie perfumy lane, które pamiętają XVIII wiek są więc idealnym wyborem!