Skip to content Skip to footer

Bezpieczeństwo podczas gry w paintball

Paintball jest bardzo popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jest bardzo popularny zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Bardzo często jest dodatkową atrakcją wieczorów kawalerskich, urodzin, wyjazdów integracyjnych i wielu innych form spędzania czasu. Jednak trzeba pamiętać, że paintball Katowice jest niebezpieczny, o ile nie zachowa się odpowiednich norm bezpieczeństwa. Dlatego też poniżej prezentujemy najważniejsze elementy, które są potrzebne podczas zabawy w paintball Katowice poligon.

Maski

Jeżeli chodzi o maskę, to nie można jej nigdy, ale przenigdy ściągać podczas gry. Całe pole paintballowe Katowice to teren bardzo niebezpieczny i w związku z tym maska to rzecz obowiązkowa, bez której nie można się obejść. Jeżeli zachodzi konieczność przetarcia zaparowanej szybki, to należy zrobić to poza polem paintballowym. Inaczej można przy pewnym nieszczęściu narobić sobie bardzo dużych problemów. W przypadku nagłej konieczności przetarcia szybki trzeba odejść poza pole paintballowe Katowice.

Dopasowanie maski

Sama obecność maski to dopiero połowa sukcesu. Należy zadbać o to, aby była dobrze dopasowana do twarzy. Oczywiście nie można używać improwizowanych masek. Muszą to być rozwiązane, które zostały zaprojektowane jeśli chodzi o paintball Katowice. Będą one wówczas zakrywały oczy, uszy, głowę czy też szyje. Posiadają oczywiście odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Ubranie ochronne.

Jest to kolejny bardzo ważny element, jeśli chodzi o paintball katowice poligon. Do ubrania ochronnego zaliczyć należy kombinezon, ochraniacze na ręce, czapka oraz odpowiednio wysokie buty. Dzięki takiemu zestawowi elementów w momencie otrzymania postrzału nie tylko nie ubrudzimy swojego ubrania, ale także nie będziemy mieli siniaków. Oczywiście istotną kwestią jest także, aby ubranie było wygodne i umożliwiało swobodne poruszanie się podczas gry.

Jak postępować z lufą?

Przede wszystkim zawsze warto zakładać, że karabin jest naładowany, niezależnie czy tak rzeczywiście jest, czy też nie. Nie wolno także przykładać lufy do głowy czy też pleców.

Odległość strzału

Trzeba pamiętać, że nie wolno strzelać ze zbyt bliskiej odległości. Bezpieczną odległością do oddania strzału jest około 6 metrów. Wówczas nie powinno dojść do żadnych uszkodzeń u osoby, która została postrzelona.

Zachowanie powyższych standardów bezpieczeństwa sprawi, że paintball będzie miłą i sympatyczną rozrywką.