Skip to content Skip to footer

Domek na drzewie – niekonwencjonalny odpoczynek

Każdy z nas będąc dzieckiem marzył o zabawie w prawdziwym domku na drzewie. Oglądając filmy o dzieciach posiadających swoje tajne kryjówki wysoko w koronach drzew często przyłapywaliśmy się na ukłuciu zazdrości, gdyż raczej mało kto z nas miał szansę zrealizować swoje fantazje… Jednak nie wszystko jeszcze stracone!

Jak urzeczywistnić dziecięce marzenia?

Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Aby poczuć szczęście, jakie może nam dać domek na drzewie nie jest wcale konieczne sadzenie drzewa we własnym ogrodzie, czekanie długich lat, zanim osiągnie odpowiednią wielkość ani zbijanie z desek domku i montowanie go pośród gałęzi. Jest na to o wiele prostszy sposób.

Obecnie istnieje coraz więcej kompleksów domków zamieszczonych na drzewach, które można wynająć jak zwyczajny apartament. W zależności od kompleksu domki są w różnych rozmiarach, ale z pewnością wszędzie znajdziemy taki, który pomieści całą naszą rodzinę. Jest to niepowtarzalne doświadczenie – spełniać swoje marzenie z dzieciństwa w gronie najbliższych nam osób.

Na łonie natury

Najczęściej kompleksy domków położone są w bliskim otoczeniu natury np. na skraju lasu, blisko jeziora lub morza. Domek na drzewie i piękna, dzika okolica sprawiają, że naszemu pobytowi towarzyszy wyjątkowa atmosfera. Bez wątpienia są to miejsca stworzone do kontemplacji i zadumy, ale również prawdziwego relaksu.

Często leśne kompleksy oferują wypożyczenie rowerów, co dodatkowo może zbliżyć nas do natury. Dodatkowym plusem jest wspaniały widok z okien domków, przez które możemy obserwować zieleń oraz najrozmaitsze gatunki ptaków z bliska. Jest to świetna okazja, by wspólnie z dziećmi poobserwować mieszkańców lasu przez lornetkę.

Wypoczynek z dziećmi

Udanie się na odpoczynek właśnie w tej formie niewątpliwie stanowi olbrzymią atrakcję dla najmłodszych. Z pewnością będzie to dla naszych dzieci całkowicie nowe doświadczenie, które będzie zawierało w sobie wiele magii i wyjątkowości. Otaczający nas całymi dniami ptasi śpiew i szum drzew dodadzą naszemu pobytowi w domku prawdziwie baśniowego charakteru.

Taki wyjazd będzie również świetną okazją, by dzieci poprzez bezpośrednie obcowanie z naturą poznały wiele nowych informacji dotyczących lasu i jego mieszkańców. Jest to także świetny czas, by nauczyć dzieci szacunku do przyrody, zachowywania się w cichy sposób oraz podstaw ekologii. W końcu przez te parę dni las stanie się naszym wspólnym domem, który dzielić będziemy razem ze zwierzętami, nie rezygnując przy tym z komfortu i bezpieczeństwa.