Skip to content Skip to footer

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Długie, gęste i kruczoczarne rzęsy otwierają oko i stają się najbardziej wyrazistą częścią makijażu. Niekoniecznie dobrze sprawdzają się na co dzień, ale na wyjątkowe okazje warto je sobie sprawić. Sztuczne rzęsy można teraz kupić w każdej drogerii. A jak je przykleić, aby trzymały się na powiekach przez całą długą noc i nie odpadły podczas tańca?

Przyklejanie rzęs w kilku prostych krokach

Przyklejanie rzęs nie jest wcale taką trudną sprawą, dlatego spokojnie można się za nią zabrać samodzielnie. Oczywiście wymaga to pewnej wprawy, ale by zdobyć doświadczenie, trzeba najpierw trochę się potrudzić. Metodą prób i błędów każda kobieta zdoła wypracować dla siebie idealną technikę doczepiania kępek z włoskami.

Twarz przed zabiegiem musi być oczyszczona i osuszona. Rzęsy należy wyciągnąć z folii, a na powiecie tuż przy linii włosków rozprowadzić cienki pasek kleju. Następnie pęsetą wystarczy chwycić sztuczne rzęsy i przyczepić je do wybranego wcześniej miejsca. Efekt natychmiastowy!

Makijaż z wykorzystaniem sztucznych rzęs

Kobiety, które zdecydują się na doczepienie rzęs, najprawdopodobniej później zastanowią się nad ich pomalowaniem. A czy wolno to zrobić? Czy takie sztuczne włoski można pokryć dodatkową warstwą tuszu? Niby jest to dozwolone i bezpieczne, ale mimo wszystko lepiej sobie odpuścić.

Sztuczne kępki włosów same w sobie potrafią wyglądać tak efektownie, że nie trzeba już zupełnie niczym ich ozdabiać czy podkreślać. Nałożenie na ich powierzchnię warstwy mocnego tuszu może tylko zaburzyć osiągnięty rezultat. Włoski zaprezentują się wtedy karykaturalnie. Stworzą na twarzy dwie ciemne plamy, które nijak nie dodadzą kobiecie urody.

Sposób na ściągnięcie sztucznych rzęs

Po udanej i długiej nocnej zabawie sztuczne rzęsy należy od razu ściągnąć – lepiej nie przetrzymywać ich dłużej na powiekach. A wystarczy wykorzystać do tego celu zwykły płyn do demakijażu. Pod jego wpływem klej błyskawicznie się rozpuści, a rzęsy można będzie ściągnąć palcami lub pęsetą.

Płyn micelarny lub tonik prawdopodobnie nie poradzą sobie jednak z rzęsami przyczepionymi w salonie kosmetycznym. W takim przypadku lepiej więc nie próbować odklejać włosków samodzielnie. Jedynie kosmetyczka poradzi sobie z tym zadaniem.

Sztuczne rzęsy kupisz na Kosmetykizameryki.pl