Skip to content Skip to footer

Masaż leczniczy stóp kluczem do zdrowia i atrakcyjnego wyglądu

Masaż leczniczy ma to do siebie, że stymuluje i angażuje różne partie naszego ciała. Tak dzieje się na przykład w przypadku stóp, które jak się okazuje – są kluczowe, by nasz organizm mógł się całkowicie odprężyć.

Dlaczego masaż leczniczy stóp jest taki istotny dla stanu naszego ducha?

Na stopach przecież znajdują się receptory, które są bardzo wrażliwe na dotyk. Gdy się je umiejętnie naciska, można doprowadzić do tego, że poszczególne partie mięśni ulegają rozluźnieniu i są podatne na manipulacje z naszej strony. To wszystko prowadzi do tego, że człowiek zapomina o bólu, zmęczeniu, stresie i nerwowości. Poza tym w wyniku masażu leczniczego stóp poprawia mu się krążenie, narządy zaczynają lepiej pracować i wydziela się spora dawka endorfin. One jak wiadomo, działają przeciwbólowo i relaksująco. Ponadto są nazywane hormonami szczęścia, a to przecież mówi samo za siebie.

Skąd wiadomo, że leczniczy masaż stóp może zdziałać sporo dobrego?

A no stąd, że został zaczerpnięty z medycyny chińskiej. A nie od dziś wiadomo, że Chińczycy są mistrzami w uskutecznianiu medycyny niekonwencjonalnej. Jeśli oni bezgranicznie zawierzyli leczniczemu masażowi stóp, oznacza to, że rzeczywiście musi być w nim coś niezwykłego. Poza tym nie jest żadną tajemnicą, że człowiek to sieć naczyń połączonych i wystarczy tylko odkryć, które receptory bardziej uruchomić, a które wyciszyć, by przywrócić organizm ludzki z powrotem do równowagi wewnętrznej.

Jaki rodzaj przypadłości leczy masaż stóp?

Na pewno pomoże na migrenowe bóle głowy. One jak wiadomo, pojawiają się znienacka i niemal paraliżują całe ciało. Pozbycie się ich przy pomocy masażu stóp to spora korzyść dla organizmu. Przynajmniej nie będzie trzeba łykać garści tabletek przeciwbólowych. Z tego faktu najbardziej ucieszy się nasza wątroba i żołądek, które nie przepadają zbytnio za farmakologią i tabletkami. Masaż leczniczy pomoże przy okazji zwalczyć objawy bezsenności. Dzięki jego regularnemu stosowaniu sen stanie się twardszy i bardziej regeneracyjny.

A jak to się ma do kwestii urody?

Nadzwyczaj korzystnie. Na przykład masaż aromaterapeutyczny, który przecież pochodzi od masażu leczniczego, pomaga uporać się z rozstępami i cellulitem. Stymuluje nasze zmysły i sprawia, że użyte do jego przeprowadzenia olejki eteryczne wprawiają nasze ciało w stan błogiego odprężenia i zapomnienia. A stąd już tylko krok do zdrowia i atrakcyjnego wyglądu fizycznego. W końcu każdy wygląda dokładnie tak, jak się czuje. Dlatego masaż leczniczy jest czasem równie pożyteczny, jak salon SPA.